AdminS

W dniach 10-12.06.2019 roku podczas Mistrzostw Polski w finale krajowym czwórboju lekkoatletycznego, wieloboju składającego się z czterech konkurencji - biegu na dystansie 60m oraz 600m, rzutu piłeczką palantową oraz skoku w dal/wzwyż startowały najlepsze lekkoatletki województwa Kujawsko-Pomorskiego! Tak! Mowa o Barcinankach trenowanych pod czujnym okiem Rafała Moritza oraz Andrzeja Luzaka, które w genialnym dla siebie stylu pięły się od Mistrzostwa Gminy Barcin, przez Mistrzostwo Powiatu Żnińskiego aż do.. Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego, by stanąć na starcie batalii z najlepszymi zespołami szkolnymi o miano MP w czwórboju! Uczennice Zespołu Szkół z Barcina, trenujące na co dzień w sekcji lekkoatletycznej Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stanęły na wysokości zadania i poprawiając swoje rekordy życiowe przesuwały kolejne granice. Mimo "afrykańskich" upałów i bardzo wyczerpujących prób na bieżniach, skoczniach i rzutniach dzielnie toczyły rywalizację w wyniku której zajęły szóste miejsce w Polsce z dorobkiem 1.342 punktów! Do piątej lokaty - Mistrzyń z Małopolski zabrakło niewiele bo 5 punktów! Podsumowując.. Szóste miejsce całej drużyny! Trzecie miejsce Nicoli Moritz indywidualnie w wieloboju! Czołowe lokaty w klasyfikacji poszczególnych konkurencji, a także nowo zapoznane przyjaźnie sprawiły, że Barcinianki wróciły z Ostródy spełnione! Kolejny raz przekonaliśmy się, że sport - bawi, uczy i wychowuje! Serdeczne gratulacje!

Damian Kaśków

www.bosir-barcin.pl