AdminS

mistrzW dniach 14-16.06.2019 roku w Łodzi odbyły się jubileuszowe XXV Ogólnopolskie Finały Czwartków Lekkoatletycznych! Impreza zrzeszająca dzieci i młodzież ze Szkół Podstawowych, która ma na celu w szczególności aktywizację sportową najmłodszych Polaków! Aleksander Grześkowiak (rocznik 2008) odniósł niezwykły sukces - zdobył złoty medal na dystansie 300 metrów i został Mistrzem Polski w swoim roczniku! Dobry start podczas łódzkich zawodów odnotowali -- Nicola Moritz (rocznik 2006), która zajęła czwarte miejsce w skoku w dal - do miejsca trzeciego zabrakło niewiele, bo tylko trzy centymetry! Nikodem Robaczewski (rocznik 2007) - szósty na mecie w biegu finału A na dystansie 60m, a także Julia Krysiak (rocznik 2006), która swoje zmagania w skoku w dal zakończyła na szóstej pozycji. W zawodach startowali również - Olga Jankowska, Julia Macina, Zofia Forgiel, Natalia Jordanowska, Olga Lewandowska, Wiktor Czyżewski, Kinga Popielarz, Amelia Cholewińska, Kinga Nowicka, Emilia Liepelt, Natalia Fabijańska, Wiktor Andrysiewicz, Jakub Zakopiec, Anna Broniszewska, Zuzanna Zubel i Roksana Pawlak. W trakcie wyjazdu lekkoatletkami i lekkoatletami z Gminy Barcin opiekowali się Rafał Moritz, Jacek Jordanowski, Andrzej Luzak, a także Wioletta i Piotr Jankowscy. Wszystkim zawodnikom, a także ich opiekunom należą się wielkie słowa uznania za te zawody jak i cały sezon, który ma się ku końcowi!

Damian Kaśków

www.bosir-barcin.pl