AdminS

OlekDnia 18.06.2019 roku na Stadionie im. 10. Pułku Piechoty w Łowiczu odbył się XIV Międzynarodowy Puchar Lekkoatletyczny, w którym udział wzięli młodzi sportowcy z Polski, Estonii, Litwy, Słowacji oraz Węgier. Na starcie stanęło łącznie ponad 250 młodych adeptów Królowej Sportu. Wśród nich był między innymi mieszkaniec Barcina - Aleksander Grześkowiak, trenujący pod czujnym okiem duetu trenerskiego - Andrzej Luzak, Rafał Moritz - w sekcji lekkoatletycznej Barcińskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Tuż po uroczystym obiedzie, wszyscy zawodnicy wzięli udział w prezentacji - przemarsz wiódł ulicami miasta z nietypowego rynku o kształcie trójkąta aż na Stadion znajdujący się przy ulicy Jana Pawła II. Wszyscy startujący tego dnia zawodnicy, byli zwycięzcami XXV Ogólnopolskich Finałów Czwartków Lekkoatletycznych, które dopiero co zakończyły się w Łodzi. Tym samym konkurencje jakie towarzyszyły podczas imprezy w Łodzi obowiązywały i tu w Łowiczu - bieg na 60m, bieg na 300m, bieg na 600m/1000m oraz konkurencje techniczne - skok w dal, skok wzwyż czy rzut piłeczką palantową. Będący w wyśmienitej formie sportowej Aleksander Grześkowiak startujący w biegu na dystansie 300 metrów w roczniku 2008, walczył jak "lew"! Jego ciężka praca, starania, a także poświęcenie przyniosło oczekiwany efekt w postaci zwycięstwa z czasem 00:45,71s. Wyprzedził on tym samym rówieśników z Litwy i Węgier. Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku sportowego, a także życzymy powodzenia w dalszych startach!


Damian Kaśków

   www.bosir-barcin.pl