AdminS

29 września br. zorganizowano wycieczkę dla chętnych uczniów z naszej szkoły do sadu w Lubostroniu. Głównym celem wyjazdu było zapoznanie się z pracą w sadzie oraz produkcją jabłek, a także zwiedzenie terenów wokół pałacu w Lubostroniu. Pracownik przedsiębiorstwa opowiedział uczniom o pracy w sadzie, o gatunkach jabłoni, które tam rosną. Zapoznał z różnymi odmianami jabłek, odpisał fazy dojrzewania tych owoców, sposoby ich zbiorów i przechowywania. Dzieci miały możliwość założenia na ramiona pojemnika, który służy do zbioru jabłek. Ponadto chętni mogli wspiąć się na specjalnie skonstruowany stojak, przeznaczony do zbioru owoców z czubków drzew. Na zakończenie zostaliśmy obdarowani jabłkami, które zostaną przekazane dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Po opuszczeniu sadu udaliśmy się do Lubostronia. Tam mieliśmy okazję poznać krótką historię pałacu oraz pospacerować alejkami parkowymi. Nie zabrakło też czasu na chwilę zabawy na świeżym powietrzu, co wpłynęło na integrację grupy. Uczniowie byli zadowoleni z wyjazdu, o czym świadczy fakt, że niezbyt chętnie wracali do domów. Wycieczka była ciekawą lekcją przyrody i wywołała na dzieciach wiele pozytywnych emocji.

0rganizatorzy: p. I. Goździk, p. H. Pietrzak