AdminS

W piątek 4 października nasza szkoła włączyła się w V edycję ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek organizowanej pod hasłem "Znajdźmy wspólny język". Od godziny 14:00 do godziny 18:00 przedstawiciele klasy drugiej, czwartej oraz szóstej wzięli udział w niecodziennym spotkaniu z literaturą. Panie Hanna Robaczewska oraz Halina Pietrzak przygotowały trzy ścieżki prowadzące do drzwi ESCAPE ROOM-ów. Zanim uczestnicy zabawy weszli do swoich sal, musieli na przykład: przyszyć guzik, nadmuchać niebieski balonik, wyciąć dziurkaczem piegi (gdy celem był pokój :”Akademia. Osobliwości Pana Kleksa.”) lub zrobić perłowe korale, przygotować zdrowe kanapki, złożyć łódki (gdy celem był pokój: „Bullerbyn. Szukamy skarbu.”). Wewnątrz trzeba było, korzystając ze wskazówek, znaleźć kolejne zadania - czytanie z podziałem na role, krzyżówki, malowanie portretów, rozszyfrowywanie wiadomości itp. W bibliotece uczestnicy przygotowali także pomysłowe gry, które nawiązywały do wysłuchanej baśni Słowian Zachodnich. Tuż przed zakończeniem spotkania drużyny rywalizowały ze sobą w kalamburach. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy drobiazg oraz okolicznościową zakładkę. Wszyscy świetnie się bawili, a czas upłynął zbyt szybko. Niestety, następna nocka dopiero za rok… Tym, którzy przybyli, bardzo dziękujemy za wspólną zabawę. Kogo nie było, niech żałuje!

Hanna Robaczewska