AdminS

 

,,Kto je co dzień jedno jabłko ten lekarza widzi rzadko" - motto jabłkowego święta

Pierwszego października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka. Celem akcji było wyrobienie nawyku zdrowego odżywiania oraz zachęcenie dzieci do spożywania jabłek i przetworów przygotowanych z tych owoców. W tym dniu w stołówce panował miły, niezapomniany zapach jabłek. Pojawiły się piękne dekoracje oraz informacje zachęcające do spożywania tych owoców. Na uczniów czekało wiele atrakcji. Dzieci z klas pierwszych miały możliwość uczestnictwa w zabawach, quizie, a uczniowie klas drugich i trzecich - poznawali ciekawostki o jabłkach. Ponadto zapoznali się z przysłowiami oraz rymowankami dotyczącymi tych zdrowych owoców. Uczniowie klas czwartych i piątych poza quizem dowiedzieli się wielu przydatnych informacji nt. niektórych gatunków jabłek. Wszyscy biorący udział w tej akcji wysłuchali piosenki w wykonaniu uczennicy klasy IVa pt. ,,Owocowy luz bluez". Zaproszony gość p. Krzysztof Leśniewski, który na co dzień promuje kuchnię pałucką, przeprowadził dla uczniów pogadankę nt. zalet spożywania owoców oraz potraw i przetworów, które można z nich przygotować. Dzień ten był okazją do skosztowania m.in. świeżego musu jabłkowego, pysznej szarlotki i pachnących jabłek. Chcielibyśmy, aby motto dzisiejszego święta było obecne w codziennym życiu naszych dzieci. Dziękujemy firmie "Rol-sad" z Lubostronia za podarowanie jabłek na obchody tego święta, rodzicom za przygotowanie wypieków (szarlotki) oraz za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia. Wyrazy wdzięczności kierujemy też na ręce p. K. Leśniewskiego za włączenie się w tę niecodzienną akcję - jego obecność uświetniła obchody tego dnia.

I. Goździk, H. Pietrzak