AdminS

 3acW środowy poranek 2 października 2019 roku wybraliśmy się do pobliskiej piekarni. Zapoznaliśmy się z urządzeniami wykorzystywanymi w piekarni do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa, dowiedzieliśmy się jakie urządzenia przydatne są do produkcji bułek, pakowania chleba oraz poznaliśmy przeznaczenie wielkiego pieca. Największą atrakcją było jednak wcielenie się w role małych piekarzy, kiedy to sami wyrabialiśmy ciasto na chlebi bułki. Była także najprzyjemniejsza chwila, czyli degustacja pysznych bułeczek! Wróciliśmy z tej wycieczki pełni wrażeń i wzbogaconej wiedzy na temat etapów powstawania chleba. Niektórzy z nas zapragnęli nawet w przyszłości wykonywać zawód piekarza. Serdecznie dziękujemy pracownikom Piekarni Gs Samopomoc Chłopska w Barcinie za możliwość zwiedzenia piekarni i wzbogacenia naszej wiedzy na temat produkcji pieczywa.

Uczniowie klasy 3 a i 3 c z Wychowawczyniami