AdminS

      

22 października 2019 r. w budynku przy ul. Artylerzystów odbyło się spotkanie inauguracyjne w ramach projektu „Programowanie łączy pokolenia”. W spotkaniu wzięli udział: dziadkowie, babcie, rodzice, przedszkolaki z Przedszkola nr 3 w Barcinie oraz uczniowie naszej szkoły. Zaproszeni goście poznali tajniki programowania i z dużym zaangażowaniem podeszli do wyzwania. Na przygotowanych stanowiskach mogli zagrać w grę ScottieGo!, poznać Scratcha, zasadę działania Ozobotów oraz BlueBotów, robotów DOC, układać puzzle do Ozobotów. Nowe pomoce dydaktyczne zostały zakupione dzięki Fundacji Lafarge Holcim. Instruktażu udzielali uczniowie z klasy II b: Zosia Futyma, Antosia Lewandowska, Ola Wilińska, Julka Pęczak, Olaf Jaszak, Marcel Szczawiński, Wojtek Różycki, Oskar Wencka, Marcel Furmaniak, Filip Karpiński, Fabian Danielewski oraz Oskar Wachowski z klasy IV a i Oliwier Heinich z klasy IIa. W najbliższym czasie odbędą się jeszcze 4 spotkania warsztatowe, w których wezmą udział uczestnicy projektu.

Organizatorki projektu

Jolanta Gołębiewska i Olga Nowicka