AdminS

3bW ostatnich dniach października uczniowie klasy III b zrealizowali cykl zajęć dotyczących zdrowia. W trakcie nich poznali pracę lekarzy i nazwy specjalizacji. Przedstawili w scenkach wizytę u lekarza, a mistrzem aktorskich popisów została Michalina (najlepsza rola żeńska ) i Antek B. (najlepsza rola męska). Uczniowie wykonali w czasie zajęć zimowy napój rozgrzewający według podanego przepisu. Zadaniem dzieci było pokroić cytrynę, pomarańczko, zetrzeć imbir, dodać goździki i dosłodzić do smaku miodem. Mimo, że wszystkie grupy wykonywały to samo zadanie, jednak smak napoju różnił się od siebie. Kolejnego dnia naszą klasę odwiedziła Pani wicedyrektor M.Wiland, która przeczytała dzieciom „Bajkę dla niejadków”. Była w niej przypowieść o witaminach znajdujących się w owocach i warzywach. Dzieci w grupach wykonały plakaty z nazwami witamin i wypisanymi powodami, dlaczego powinniśmy je zjadać i gdzie się znajdują. Kolejnym zadaniem do wykonania było przygotowanie „zdrowych” jadłospisów na drugie śniadanie. Na podsumowanie całego cyklu zajęć dzieci przyniosły do klasy przetwory w słoiczkach. Nie obyło się bez degustacji. Wszyscy popróbowali soków malinowych, dżemów z różnych owoców, powideł. Wreszcie po roku od samodzielnego wykonania, uczniowie posmakowali i wykorzystali do babeczek mus z jabłek. To był pyszny i smakowity dzień! Z pewnością uczniowie 3 b będą dbali o swoje zdrowie!

Wychowawczyni III b