AdminS

4 listopada rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego w klasach I-III pt.„Miesiąc kolorowy- bezpieczny i zdrowy”. Głównym celem projektu jest wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród dzieci i ich rodziców oraz ochrona przed zagrożeniami. Pragniemy, aby nasi uczniowie nauczyli się niezbędnych umiejętności dla kształtowania właściwych postaw i zachowań. Podczas pierwszego tygodnia, który został nazwany tygodniem białym, spotkaliśmy się z panem Danielem Osmańskim-ratownikiem medycznym, który przybliżył dzieciom charakter swojej pracy. Dzieci zadawały nurtujące je pytania, na które zaproszony gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Na zakończenie klasy otrzymały zadania, wśród których były: krzyżówki, zagadki, wykreślanki, łamigłówki, propozycje scenek do odegrania. Dzieci podziękowały panu Danielowi za przybycie i wręczyły piękny, ręcznie wykonany kwiat w białym kolorze.  

Olga Nowicka i Anita Rzepka