AdminS

dyplom8 października 2019 roku trzej uczniowie naszego liceum: Marta Burnos, Wiktor Ratajczak oraz Mikołaj Mórawski pod opieką p. Haliny Pietrzak wzięli udział w konkursie "eXtreme Geocaching Trial". Rywalizacja miała miejsce w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Myślęcinku. Zadanie było z pozoru bardzo proste: znaleźć skrytki (tzw. cashe) i odpowiedzieć na pytania. Jednak owe skrytki znajdowały się na terenie wielkiego lasu. Aby dotrzeć do pytania, zawodnicy musieli wpisać współrzędne geograficzne do GPSa i za jego pomocą znaleźć skrytkę. Pytania miały różną tematykę, np. czym jest buff. Czas na wykonanie tych zadań wynosił godzinę i piętnaście minut. Punktowane były dobre odpowiedzi oraz odnalezione skrytki. Za przybycie do ośrodka po czasie dostawało się punkty ujemne. Każda drużyna miała swojego opiekuna "z zewnątrz". Musiał on dokumentować moment odnalezienia casha oraz pilnować, aby drużyny nie kontaktowały się ze sobą i nie używały telefonów w celu znalezienia rozwiązania zagadki.W trakcie sprawdzania kart odpowiedzi, uczniowie mogli zjeść pączka, ogniskową kiełbaskę oraz napić się soku. Barcińscy licealiści zajęli w tym roku  3 miejsce, pokonując innych 9 szkół. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również staniemy na podium. :)

Marta Burnos, kl. II LO