AdminS

 

 

Po raz kolejny dołączamy do drużyny darczyńców SZLACHETNEJ PACZKI. Oto informacje o rodzinie, której chcemy pomóc w tym roku:

Pani Agnieszka 32 lata, Mąż Jan 36 lat, Syn Michał 8 lat

Historia Rodziny

Pani Agnieszka wraz z mężem są rodzicami wspaniałego syna Michała. Rodzina jeszcze trzy lata temu radziła sobie doskonale, oboje pracowali, było ich stać na wakacje czy wypad do kina całą rodziną. Niestety w 2017 roku Pan Jan uległ wypadkowi komunikacyjnemu, po którym przebywa w ośrodku paliatywnym w stanie agonalnym bez żadnego kontaktu. Tragedia ta bardzo dotknęła całą rodzinę nie tylko pod względem finansowym. Żona i syn bardzo za nim tęsknią. Obecnie próbują sobie radzić jak tylko mogą. Pani Agnieszka pracuje na pełny etat, a czas poza pracą dzieli nad opiekę nad synem, prowadzeniem domu i odwiedzinami u męża pielęgnując go. Rodzina utrzymuje się z pensji Pani Agnieszki, renty Pana Jana oraz zasiłków na syna ( łącznie 3514). Po opłaceniu wydatków mieszkaniowych oraz kosztów ośrodka w którym przebywa Pan Jan ( łącznie 2071 zł) rodzinie pozostaje na osobę 481 zł.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Opał

2. Odzież

Michał: spodnie zimowe, rozmiar: 140 cm, kurtka zimowa rozmiar: 140 cm,

kozaki/buty zimowe rozmiar: 32,

Agnieszka: kozaki/buty zimowe rozmiar: 38

3. Żywność: herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach.

Pozostałe potrzeby Rodziny

1. Środki czystości: proszek do prania, płyn do płukania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące, mydło / żel myjący, szampon, pasta do zębów, szczoteczka do zębów

2. Materiały szkolne: zeszyty, bloki, farbki, klej, papier kolorowy, nożyczki, plecak, przybory do pisania

3. Wyposażenie mieszkania: ręczniki

4. Specjalne wymagania: zmywarka - zakup tego sprzętu pozwoliłby zaoszczędzić pani Agnieszce dużo czasu, który musi dzielić między pracą, wychowaniem syna i wizytami u męża w ośrodku.

5. Szczególne upominki

Agnieszka: kosmetyki, balsam, krem, szampon, żel pod prysznic, perfum.

Jan: środki pielęgnacyjne firmy SeniCare: emulsja, pianka, szampon, myjka jednorazowa.

Michał: klocki Lego Minecraft.

Akcją będą koordynować:

- przy ul. Artylerzystów p. Monika Łukomska (Kolorowy Zakątek)

- przy ul. Polnej p. Iwona Zbieranek (sala nr 16)

Niejednokrotnie już społeczność naszej szkoły - uczniowie, nauczyciele i rodzice - pokazaliśmy, że potrafimy zjednoczyć się w działaniu na rzecz innych. Jesteśmy pewni, że teraz będzie tak samo. Liczymy na Was!