AdminS

12 listopada 2019 roku uczniowie klasy II LO w Barcinie uczestniczyli w rozstrzygnięciu konkursu filmowego w ramach VIII edycji programy profilaktycznego „Sztuka Wyboru” organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Uroczysta gala odbyła się w Sali kinowej toruńskiego klubu „Od Nowa”. Nagrody laureatom tegorocznej edycji programu „Sztuka Wyboru” wręczono podczas trwającego obecnie w Toruniu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE. Film „Zauważona” naszej szkolnej drużyny w składzie: Miłosz Wierzbanowski, Marcin Osiecki i Jakub Kołaczyk (wszyscy z klasy II LO) zrealizowany pod opieką p. Magdaleny Forgiel został dostrzeżony i nagrodzony wyróżnieniem! Serdecznie dziękujemy uczniom klas II i III LO oraz nauczycielom Zespołu Szkół w Barcinie z pomoc i zrozumienie. Galę swoim udziałem zaszczycili m. in. NEIL CORBOULD – laureat dwóch OSCARÓW za efekty specjalne w Grawitacji oraz Gladiatorze. Wielokrotny zdobywca nagrody BAFTA za najlepsze efekty specjalne w Szeregowcu Ryanie, Piątym Elemencie i Grawitacji, LAWRENCE SHER – autor zdjęć filmowych takich produkcji jak: Ja cię kocham, a ty z nim, trylogia Kac Vegas, Dyktator, Gdybym tylko tu był, Rekiny wojny, Godzilla II: Król potworów oraz Joker, CAROL LITTLETON – montażystka, nominowana do Oscara za najlepszy montaż w E.T. Stevena Spielberga, JOHN BAILEY – autor zdjęć filmowych, przez piętnaście lat zasiadał w zarządzie Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznającej OSCARY, a w latach 2017-2019 pełnił funkcję jej prezydenta, MAREK PROBOSZ - polski aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy, pisarz i wykładowca aktorstwa na wydziale teatralnym Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles, znany z polskich filmów i seriali, WOJCIECH MECWALDOWSKI – jeden z bardziej charakterystycznych polskich aktorów znany m.in. z obrazów: Bezmiar sprawiedliwości, Testosteron, Lejdis, Dziewczyna z szafy, 11 minut, Juliusz, Pan T. oraz Ukryta gra, MAŁGORZATA SOBIESZCZAŃSKA – autorka scenariuszy do seriali telewizyjnych i słuchowisk radiowych, , SZYMON PIOTR WARSZAWSKI - aktor filmowy, wystąpił m.in. w takich obrazach jak: Volta, serial Belfer, Czerwony pająk, Bogowie, Ambasada, CÉSAR CHARLONE - brazylijski autor zdjęć filmowych, nominowany do OSCARA za zdjęcia do filmu Miasto Boga. Dwukrotnie znalazł się w gronie laureatów Konkursu Głównego CAMERIMAGE - uhonorowany Złotą Żabą za zdjęcia do "Miasta Boga" i "Miasto ślepców".

Magdalena Forgiel