AdminS

Miniony tydzień upłynął nam w kolorze niebieskim! W poniedziałek 18.11. spotkaliśmy się w stołówce szkolnej, gdzie oficjalnie otworzyliśmy kolejny kolorowy tydzień w ramach projektu „Miesiąc kolorowy, bezpieczny i zdrowy”. Uczniowie klas I – III wysłuchali bajki, którą zaprezentowali im koledzy i koleżanki z klasy III b, otrzymali zadania do wykonania oraz dowiedzieli się, że wkrótce czeka ich wizyta zaproszonego gościa - komendanta Straży Miejskiej w Barcinie pana Waldemara Polanowskiego, który przybliży im tajniki swojej pracy, a także odpowie na wszystkie nurtujące pytania. Umówiliśmy się, że obejrzymy wszystkie filmiki o bezpieczeństwie, wykonamy ćwiczenia utrwalające oraz spotkamy się w piątek w tym samym miejscu, aby sprawdzić co udało nam się zapamiętać. Ponadto w ramach podsumowania czekało nas spotkanie z Policjantami z Komendy w Barcinie. Dzielnicowi pan Artur Sośnicki, Dawid Rosół oraz funkcjonariusz pionu dochodzeniowo – śledczego pan Tomasz Janus bardzo szczegółowo odpowiadali na przygotowane pytania, opowiadali o swojej pracy, pokazali część wyposażenia podręcznego policjanta; kajdanki, tonfę oraz gaz pieprzowy.

Serdecznie dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas, mamy nadzieję, że zdobyta widza i umiejętności na trwałe zapadną nam w pamięci!

Renata Dziurzyńska i Emilia Pałecka

organizatorki niebieskiego tygodnia