AdminS

26 listopada 2019r. odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Polskiej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Mikołajkowe Debiuty”. W konkursie wzięło udział 15 solistów, w dwóch kategoriach: klas I-III oraz klas IV-VIII. Uczniowie śpiewali utwory o tematyce mikołajkowej, kołysanki, piosenki z bajek, a także teksty zawierające imiona i nazwy ptaków, bo tego wymagał regulamin.

Jury konkursu wyłoniło 8 laureatów. W kategorii klas I-III są to:

- Lena Nawrocka – kl. IIc

- Laura Hemmerling – kl. IIIb

- Antoni Mika – kl. IIIb

- Zuzanna Kwaśniewska – kl. IIIc,

a w kategorii klas IV-VIII:

- Zofia Forgiel – kl. Va

- Melania Najkowska – kl. Vb

- Gabriela Kaniuka – kl. Vc

- Emilia Kolińska – kl. VId.

Laureaci będą reprezentować naszą szkołę 10 grudnia 2019r. podczas Powiatowego Konkursu Polskiej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Mikołajkowe Debiuty” w Piechcinie.

Gratulacje należą się jednak wszystkim dzieciom biorącym udział w eliminacjach, zwłaszcza pierwszakom: Kasi Klóskowskiej, Julkowi Woźniakowi oraz Mai Szwed. Swoich sił próbowali również: Amelia Przybylska, Hanna Zielińska, Natalia Abramowska i Jędrzej Zieliński.

Wszystkim solistom oraz rodzicom zaangażowanym w przygotowania pociech do konkursu - dziękujemy! Za laureatów trzymamy kciuki!

Organizatorki:

Marzena Błaszak, Jolanta Gołębiewska, Renata Dziurzyńska i Agnieszka Błażejewska