AdminS

Ostatni tydzień projektu edukacyjnego pn."Miesiąc kolorowy, bezpieczny i zdrowy" upłynął w kolorze zielonym. 28 listopada scena w stołówce szkolnej zamieniła się w mini las, a na spotkanie z uczniami klas I - III przybył pan Radosław Dudek - myśliwy, miłośnik i znawca lasu. Z wielką pasją opowiadał dzieciom o  tajnikach leśnego życia roślin i zwierząt. Pokazał myśliwskie trofea takie jak: poroże jelenia, daniela, kozła, a za pomocą myśliwskich przyrządów zaprezentował dźwięki, jakie  wydają leśne zwierzęta. Pan Radosław zachęcił i pouczył, jak bezpiecznie i wnikliwie obserwować  leśną przyrodę. Na leśnej scenie pojawiły się także bajkowe postacie: Czerwony Kapturek z wilkiem oraz Eko- Kapturek, który przestrzegał zebranych przed skutkami zaśmiecania lasów. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie  zdali egzamin ze znajomości oraz zasad zachowania się w lesie. Gospodarzem spotkania była klasa IIa.

Organizatorki "Zielonego Tygodnia"

Agnieszka Błażejewska i Jolanta Gołębiewska