AdminS

Dnia 21 listopada 2019r. w budynku przy ulicy Artylerzystów obchodziliśmy Dzień Życzliwości. W tym roku impreza odbywała się pod hasłem: „Klasa z empatią”. Chcieliśmy uwrażliwić naszych uczniów na potrzeby i zachowania dzieci, którym lęk blokuje aktywny kontakt z otoczeniem. Jak co roku, mogliśmy liczyć na zaangażowanie całej społeczności szkolnej. Już od samego rana przedstawiciele RSU witali wszystkich przychodzących do szkoły, wręczając uśmiechnięte buźki (naklejki). Na holach porozwieszano kartki z  dobrymi myślami, z których można było zerwać życzliwy wpis i komuś go podarować. Było nam bardzo słodko, gdyż każda osoba w szkole dostała cukierki z życzliwym życzeniem. Na trzeciej lekcji uczniowie z klas I-III spotkali się w holu szkoły, gdzie wysłuchali życzliwą piosenkę w języku angielskim, przygotowaną podczas zajęć artystyczno-językowych przez uczniów klasy II c. Następnie wszyscy zebrani wzięli udział w pląsach zuchowych, prowadzonych przez uczniów ze szkolnej drużyny zuchowej. Tego dnia uczniowie z klas I-III wraz z wychowawczyniami realizowali zajęcia w ramach projektu „Klasa z empatią”. Klasy IV i V zajęcia projektowe zrealizowały już podczas środowych lekcji wychowawczych. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie wykonali życzliwe serca, na których zamieścili pozytywne wpisy dla rówieśników. Serca zostały zawieszone przez uczniów na specjalnie przygotowanej gazetce. W ten sposób zobowiązaliśmy się dbać o klimat życzliwości i życzliwe wzajemne relacje w naszej szkole każdego dnia. Organizatorami imprezy były panie: A. Baczyńska, M. Błaszak, I. Goździk, A. Głowicka, P. Jasnowska, B. Krause, E. Kwiatkowska, E. Pałecka, A. Rucińska-Niesyn. E. Rydlewska, E. Wojtkowiak. Jako darczyńcy dodatkowo do pomocy włączyły się panie: M. Wiland, R. Dziurzyńska, O. Nowicka, J. Gołębiewska, A. Błażejewska, E. Ziętek.