AdminS

28 listopada w Nakle nad Notecią w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się Wojewódzkie Zawody w Pływaniu Drużynowym. Jest to największa tego typu impreza w województwie, w której uczestniczą najlepsi pływacy reprezentując swoje szkoły. Po startach drużynowych (sztafety dziewcząt i chłopców 6 x 25 m stylem dowolnym) rozgrywane są też konkurencje indywidualne. W tym roku w reprezentacji Naszej szkoły znaleźli się uczniowie z klas pływackich. Sztafeta dziewcząt w składzie: Matylda Antkowiak, Zofia Nowak, Martyna Łożyńska, Karina Wierzbińska, Agata Zioła, Lidia Dudek zajęły 8 miejsce (14 szkół) z czasem 1.40,92! Rywalizacja była bardzo zacięta. Na miejscach od 5 do 9 wszystkie drużyny dopłynęły z czasem 1,40 więc o miejscach decydowały setne i dziesiąte sekundy! Chłopcy w składzie: Marcel Wojciechowski, Kacper Sadłowski, Błażej Lisiecki, Maciej Jakubowski , Alan Tarnowski, Kacper Polcyn zajęli 12 miejsce (13 szkół). Wszyscy uczniowie zgłoszeni do zawodów rywalizowali tez w startach indywidualnych. Także Witold Safijan. Niestety tuż przed zawodami okazało się, że nie mogą brać tego dnia w zawodach siostry Paulina i Eliza Chareńskie. W konkurencjach indywidualnych miejsce w pierwszej dziesiątce uzyskali: Matylda Antkowiak- 4miejsce w stylu dowolnym, Lidia Dudek – 6 miejsce w stylu klasycznym, Marcel Wojciechowski- 10 miejsce w stylu grzbietowym. Także w zmaganiach indywidualnych uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, a o miejscach znowu decydowały ułamki sekund. W klasyfikacji szkół dziewczęta zajęły 8 miejsce na 17 szkół, a chłopcy 11 na 16. Wszystkim pływakom z Naszej Drużyny serdecznie gratulujemy!!!

Opiekunem drużyny był Jacek Ojczenasz.