AdminS

ratoenictwo17.12.2019r. klasa sportowa Ve uczestniczyła w zajęciach ratownictwa wodnego w barcińskiej pływalni pod kierunkiem ratowników p. Macieja Żmudziejewskiego i p. Roberta Muszyńskiego. Na początku zajęć ratownicy objaśnili z pokazem jak należy profesjonalnie holować osobę poszkodowaną. Uczniowie uczyli się i ćwiczyli na sobie wszystkie poznane chwyty holując się sposobem żeglarskim, z ujęciem pod ramiona oburącz, holowanie przez trzech ratowników. Zadania były trudne, ale uczestnicy radzili sobie całkiem nieźle. Trudności napotkali podczas skoku ratowniczego, który jest charakterystyczny, ponieważ nie wolno zanurzyć głowy – a to jak się okazało nie było łatwe. Podczas zajęć uczniowie próbowali swoich sił w wyłowieniu fantoma z dna basenu, który był napełniony wodą - waga manekina robiła swoje i nie wszystkim uczestnikom udało się go uratować. Serdeczne podziękowania kieruję do ratowników BOSiR p. Macieja i p. Roberta, którzy profesjonalnie i chętnie poprowadzili zajęcia z ratownictwa wodnego przyczyniając się do wzbogacenia wiedzy praktycznej w ratowaniu osób poszkodowanych.

wychowawca klasy Ve

Żaneta Kopydłowska