AdminS

   

          

18.12.2019r. w Miejskim Domu Kultury na pięknej, profesjonalnej scenie odbyły się: Gala Wolontariatu oraz premiera spektaklu Krismas Szoł VII pt. “O trzech takich, co nie rozumieli świąt…”.

Pracujące systematycznie przez kilka lat panie: Monika Łukomska, Magdalena Kucharska, Małgorzata Hulisz–Spychalska, Anna Parczewska, Karolina Moritz, Edyta Kuflewicz i Bronisława Twerd zostały wyróżnione przez panią dyrektor - Marzenę Wolską i prezesa Zrzeszenia Samopomocy Obywatelskiej "Sampo" - pana Włodzimierza Osucha za bezinteresowną pracę na rzecz dzieci z „Kolorowego Zakątka”. Następnie pani Monika Łukomska i pani Karolina Moritz (opiekunki sekcji wolontariatu) nagrodziły swoich wolontariuszy, którzy im w tej pracy pomagają.

W przedstawieniu świątecznym, autorstwa uczniów klasy III LO, wzięli udział nauczyciele, pracownicy Zespołu Szkół w Barcinie oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie, którzy całym swoim sercem zaangażowali się w powierzone im role, a byli to: p. Iwona Zbieranek, p. Katarzyna Wachowska, p. Grażyna Stypczyńska, p. Małgorzata Kwapisz- Brokos, p. Ewelina Ziętek, p. Tomasz Woźnicki, p. Piotr Brokos p. Paweł Sikorski, Wiktoria Karbowiak, Julia Maciejewska, Weronika Flig, Radosław Pender, Martyna Wypijewska, Olga Wypijewska, Julia Bronk. Reżyserką opiekę nad spektaklem objęła uczennica III klasy - Marysia Wolska. Aby poznać sens przedstawienia wystarczy przytoczyć słowa wróżki: Morał tej historii nie brzmi poetycko, jednak chodzi o to, by zrozumiało go nawet najmłodsze dziecko. Więc życzymy naszym gościom, abyście nie zadławili się ością, ale pamiętali też o tym, że choć często się złościmy, to jednak wszyscy wokół się bardzo lubimy. Spędźcie nadchodzący czas bardzo rodzinnie, niech Duch Świąt nigdy w was nie zaginie. Organizatorzy poprosili widzów, aby chociaż w ten jeden dzień w roku odłożyli telefony i spędzili czas z najbliższymi.

Biletem wstępu na to wydarzenie było przyniesienie przedmiotów, który przydadzą się dzieciom z Hospicjum „Nadzieja” w Toruniu. Przedstawiciele z naszej szkoły zawieźli je 20.12.2019r. Mieli oni okazję pokolędować z innymi darczyńcami oraz dziećmi z hospicjum. Był to bardzo wzruszający czas, który udowodnił, że miarą ludzkości nie są pieniądze, a dobro, które okazujemy drugiemu człowiekowi – a jest to przede wszystkim czas spędzony z dziećmi, którym największą radość sprawia obecność drugiego człowieka, który je przytuli, pogłaszcze, poczyta, pośpiewa.

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili parę minut ze swojego życi i przyczynili się do tego, że świat chociaż na chwilę stał się odrobinę lepszy dla mieszkańców i pracowników hospicjum.

Dziękujemy też przedstawicielom Stowarzyszenia Na Rzecz Edukacji i Profilaktyki "Sympatycy", które było inicjatorem tej akcji pomocowej.

UCZNIOWIE III KLASY LO