AdminS

Uczniowie klas pierwszych w dalszym ciągu utrwalają zasady bezpieczeństwa dzięki realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia bezpiecznego Puchatka”. W ostatnim czasie dowiedzieli się czym jest droga, pobocze, jezdnia i skrzyżowanie, a także przypomnieli ważne w ruchu drogowym znaki. Ponadto intensywnie i bardzo aktywnie utrwalali zasady przechodzenia przez jezdnię oraz poruszania się na rowerze. Dowiedzieli się między innymi, że dziecko do lat 10 powinno poruszać się na rowerze tylko w obecności osoby dorosłej, rower powinien być odpowiednio wyposażony, a sam rowerzysta widoczny! Po obejrzeniu filmiku, wykonaniu kilku zadań praktycznych wszystkie dzieci otrzymały od sowich wychowawczyń prezenty w postaci elementów odblaskowych, aby być bezpiecznym i widocznym na drodze!

Emilia Pałecka