AdminS

 

   

Mimo pandemii zajęcia dodatkowe trwają- Microsof Teams pozwala również na zajęcia dodatkowe, ja dzisiaj piszę o tych z historii. Zajęcia odbywają się o godzinie 12 w poniedziałek i środę, skierowane są do uczniów, którzy lubią i interesują się historią. Póki co odbyło się już kilka spotkań. Pierwsze było o Stanisławie Auguście Poniatowskim i czasach stanisławowskich. Zainspirowani obiadami czwartkowymi króla Stanisława, postanowiliśmy zwołać nasze spotkania. I tak zaczęliśmy obiady poniedziałkowe i środowe. Dyskutowaliśmy już o rewolucji francuskiej, zimnej wojnie, o Stefanie Batorym, o wyprawie kijowskiej, ocenialiśmy panowanie Zygmunta III Wazy, najbliższe będzie o Władysławie IV Wazie i o Janie Kazimierzu Wazie. Rozmawiamy, wymieniamy się argumentami, ciekawostkami, próbujemy oceniać panowanie wybranego władcy pod czujnym okiem p. Grażyny Sudoł. Chcesz dołączyć? Zapraszamy!

Olek Polak kl.V