AdminS

Od listopada 2019 roku do lutego 2020 roku, na zajęciach rozwijających z biologii, pracowaliśmy nad interdyscyplinarnym projektem edukacyjnym „Co łączy biologię z geografią? Poznajemy biomy kuli ziemskiej.” Początkowo poszerzaliśmy wiedzę na temat biomów występujących na Ziemi, a następnie przygotowaliśmy grę planszową, wykorzystując QR- kody jako pytania. Planowaliśmy w marcu podzielić się na mniejsze grupy i przedstawić w klasach VI, podczas lekcji geografii, naszą prezentację. W ramach naszego projektu chcieliśmy zorganizować w szkole jeden dzień poświęcony biomom. Osoby, które chciałyby wziąć udział w zabawie szukałyby, podczas długiej przerwy, QR- kodów z pytaniami rozwieszonymi w różnych miejscach szkoły. Inne osoby mogłyby zagrać w naszą grę planszową. Planowaliśmy także nagrody. Jednak nasze plany pokrzyżowała pandemia i już nie mogliśmy spotkać się w szkole. Postanowiliśmy nie spocząć na laurach i zabraliśmy się znowu do pracy. Nawet wyszło nam to na dobre, ponieważ mogliśmy nabyć jeszcze więcej umiejętności i jeszcze bardziej rozwijać kompetencje z zakresu Technologii informacyjno- komunikacyjnych. Oczywiście całą naszą pracę nadzorowały Pani Dominika Wysocka oraz Pani Katarzyna Czyżewska.

Efekty naszej pracy można zobaczyć w załączonej prezentacji

oraz grze internetowej.

Zachęcamy do zagrania i sprawdzenia swojej wiedzy na temat biomów !!!