AdminS

W dniach 5-6 września odbył się XXVI Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi - Mistrzostwa Polski dzieci. W imprezie wzięło udział 8 reprezentantów naszej szkoły. Mistrzynią Polski została w biegu na 300 metrów rocznik 2009 Olga Jankowska uzyskując wynik 46,44 s. w eliminacjach 46,02 s. Jej koleżanka Kinga Popielarz zajęła 9 miejsce z wynikiem 50.47 a do awansu do ścisłego finału zabrakło tylko 0,16 s. Srebrny medal wywalczyła w roczniku 2007 Amelia Cholewinska pchając kule na odległość 9.70 m. Brązowy medal wywalczył nasz ubiegłoroczny mistrz Aleksander Grześkowiak uzyskując wynik 45,04 s, w biegu na 300 metrów rocznik 2008 z wynikiem (45,18 w eliminacjach). W wielkim finale wystąpili Wiktor Czyżewski zajmując 5 miejsce w biegu na 60 metrów chłopców 2009 z wynikiem 9,02 s. (9,10 s w eliminacjach).. Warto dodać, że Wiktor jest uczniem klasy 3. Także 5 miejsce wywalczył Jakub Zakopiec skacząc w dal 5,05 m w rywalizacji z chłopcami 2007. W tej samej kategorii wiekowej Nikodem Robaczewski uzyskuje 6 miejsce w 7,91 s w finale a w eliminacjach 7,89 s . Musimy pochwalić także Maję Mikołajczak która w biegu na 60 metrów dziewcząt 2009 uzyskując wynik 10,41 s. Cieszymy się z wspaniałego występu i reprezentowania miasta Barcin oraz życiówek i jesteśmy dumni z każdego z Was bo udział w tak wielkiej imprezie już można uznać za ogromne wyróżnienie. Zawody odbywały się w troszkę innej ramówce programowej, eliminacje i finały w biegu na 300 metrów odbywały się tego samego dnia tym bardziej wielkie uznanie dla naszych medalistów. W barcińskiej drużynie była także reprezentantka Piechcina i Żnina. Obie zawodniczki zanotowały bardzo dobre występy w biegu na 60 metrów. W tym roku ze względu na pandemię nie było takiej frekwencji zawodniczej jak w ubiegłych latach, medale zdobyły reprezentanci z 44 miast. W klasyfikacji medalowej zajmujemy 14 miejsce w Polsce zdobywając 3 medale. W całej historii startów w czwartkach LA jako Barcin zdobyły 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale

Rodzicu daj szansę dziecku zostać mistrzem. Zapraszamy na zajęcia Lekkoatletyka dla każdego dla klas 1-3 i 4-6 oraz sekcji Lekkoatletycznej BOSIR.

Rafał Moritz