AdminS

Po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności i wiary we własne możliwości. Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną świętowanie odbyło się w nieco zmienionej, bardziej skromnej formie. Podczas krótkiej audycji przez radiowęzeł uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli możliwość wysłuchania genezy powstania tego święta. Wystąpienie to umiliła piosenka pt. ,,Kropka'' w wykonaniu ucznia Antka. Dalsze działania związane z tym świętem odbywały się w świetlicy szkolnej, gdzie uczniowie ubrani w kropkowe stroje wysłuchali opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vasthi. Ponadto dzieci miały też okazję tworzenia obrazków poprzez łączenie kropek, wykonywały pracę plastyczna za pomocą kropek, rozwiązywały zagadki z kropką, rysowały na boisku szkolnym „kropkowe” dzieła oraz bawiły się w ,,gorące krzesła'' przy piosenkach ,,Kropka'', oraz Muchomor i biedronka''. Ten dzień był szczególny, ponieważ każde dziecko poczuło się docenione i uświadomiło sobie ile talentów i umiejętności posiada.

I. Goździk, H. Pietrzak