AdminS

To jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach niewoli Polska w 1918 roku odzyskała niepodległość. 11 listopada uznano Świętem Niepodległości w 1937 roku. Po drugiej wojnie światowej zostało zniesione, a ponownie obchodzimy je od 1989 roku.

W tym roku uroczystości upamiętniające 102 rocznicę, będą się odbywać zdalnie. Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do włączenia się w akcję „Niepodległa do hymnu”, w ramach której, każdy będzie mógł przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego. Wystarczy włączyć godz.. 12:00 jedną ze stacji radiowych lub telewizyjnych i zaśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego”.

Odbędzie się również Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. Transmitowany na żywo, a następnie dostępny on-line. Wystarczy wejść na stronę  www.niepodlegla.gov.pl/festiwal.

Dla najmłodszych przygotowano czytanie bajek przez aktorów. Dla starszych grę on-line „Tak zmienił się świat” w którą będzie można zagrać w dniach od 11 do 15 listopada, poprzez aplikację https://muzhp.pl/pl/c/2370/15-przystanek-niepodleglosc.

Takich atrakcji będzie więcej, a szczegóły dostępne są na https://niepodlegla.gov.pl.

Nasi uczniowie również uczcili święto i wykonali plakaty, które można obejrzeć w galerii.