AdminS

11 listopada, data odzyskania przez Polskę Niepodległości, to dobry moment i okazja, żeby się pochylić ponownie nad procesem odzyskania niepodległości. Chłopcy z kółka historycznego – Aleksander Polak kl.VIIa, Hubert Puzio kl.VIIIb, Jakub Zieliński ILO, Błażej Lisiecki i Michał Napierała z kl.VIId postanowili zastanowić się nad rolą jaką odegrały w nim ważniejsze osoby w historii Polski. W związku z tym przygotowali debatę pt.: Ojcowie Niepodległości. Uczniowie o wyróżniającym się zainteresowaniu historią postanowili przywołać takie postacie jak Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Jan Paderewski, Wincenty Witos, Wojciech Korfanty i Ignacy Daszyński.

W związku z nauczaniem zdalnym debata odbędzie się on-line w poniedziałek 16 listopada godz.14.30 na platformie Teams. Osoby, które chcą wziąć udział w w/w spotkaniu proszone są o zgłoszenie się do p. G. Sudoł.

Mam nadzieję, że debata poświęcona Ojcom Niepodległości – ich losach, dokonaniach, wkładzie w odzyskanie Niepodległości, będzie miała charakter wielowątkowy i okaże się doskonałą ucztą intelektualną.

Grażyna Sudoł