AdminS

Czy wiecie może jak wygląda oryginalne zakończenie „Małej Syrenki”, która baśń jako pierwsza była nominowana do Oskara w kategorii filmu animowanego, do jakiej bajki spin- offem jest „Czarownica”? Te i wiele równie trudnych pytań czekało dziś na uczestników czytelniczego konkursu „Literatura na ekranie”. Spotkanie odbyło się na platformie Teams, gdzie po godzinie zmagań, wśród dzielnej szóstki młodych ludzi, wyłoniono zwycięską trójkę. Najlepszym znawcą tematu i – co za tym idzie – zdobywcą pierwszego miejsca okazała się Julia Zielińska z klasy VII d, na drugim miejscu uplasowała się Zuzanna Jeżuchowska z kl VII b, zaś trzecie miejsce należało do Witolda Safijana z klasy VI a. Uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, zaś wszystkich gorąco zachęcamy do sięgania po baśnie oraz ich ekranizacje.

Halina Pietrzak