AdminS

Jak już pisałam wcześniej – koronawirus wpłynął na wiele działań, które ustaliliśmy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jednym z nich jest „Literacki korowód” – akcja zorganizowana wspólnie z pracownikami Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Barcin im. Jakuba Wojciechowskiego. W pierwotnej wersji nasi uczniowie, nauczyciele, czytelnicy i pracownicy biblioteki przebrani za ulubionych bohaterów mieli wziąć udział w uroczystym przemarszu przez miasto. Niestety… Po długich namysłach postanowiliśmy zmienić nieco formułę tego działania – poprosiliśmy dzieci z klas 1-3 oraz (dołączyły się do tego, jak zawsze aktywne, uczące ich panie) o przesłanie swoich zdjęć w przebraniu - tak powstał wirtualny, literacki korowód. Kochani uczniowie, drodzy rodzice, zachwyciliście nas swoją pomysłowością i kreatywnością w podejściu do tego tematu – w imieniu organizatorów gratuluję i bardzo dziękuję za udział. Poniżej można zobaczyć, czym nas urzekli uczestnicy korowodu.

https://fb.watch/2NUgtE5gyp/

Halina Pietrzak