AdminS

Uczniowie klasy IV A w tym roku szkolnym przeczytali już kilka lektur obowiązkowych- “Mikołajka”, “Akademię pana Kleksa” oraz komiks “Kajko i Kokosz”. Realizowali projekt klasowy “Lekcje szyte na miarę”, w którym mogli wykazać się kreatywnością podczas lekcji kleksografii, geografii, reklamy czy zajęć kulinarnych. Przygotowali przepiękne lapbooki o “Mikołajku”, w których umieścili zagadki i quizy na temat lektury. Omawianie kultowego komiksu Janusza Christy o słowiańskich wojach postanowiliśmy podsumować zupełnie inaczej. Uczniowie z IV A zamknęli treść “Kajka i Kokosza” w pudełkach po butach. Zmieściła się, a jakże! Nie ma w tym żadnej magii. ;) Zadanie polegało na tym, by zgromadzić w pudłach “skarby” łączące się z treścią lektury. Dzięki temu czwartoklasiści wykazali się pomysłowością i udowodnili, że znają treść komiksu. Ponadto wykazali się umiejętnością argumentowania. Każdy podczas zajęć miał możliwość zaprezentować swoje pudło i uzasadnić dobór przedmiotów, które w nim zachował. 

Zapraszam do obejrzenia prezentacji prac uczniów klasy IV A!

M.Korgul