AdminS

Wraz z nadejściem wiosny uczniowie klas I -III obchodzili w szkole Światowy Dzień Poezji, zorganizowany przez świetlicę szkolną. Celem tego święta jest promocja czytania poezji. Z tej okazji w holu głównym oraz w świetlicy zostały przygotowane materiały zachęcające do czytania wierszy. Zadaniem uczniów klas pierwszych było wybranie i pokolorowanie wcześniej przygotowanych ilustracji do poezji dziecięcej. Chętne dzieci czytały wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima przez radiowęzeł szkolny. Dodatkowym zadaniem dla uczniów klas drugich było samodzielne przygotowanie ilustracji do wybranego utworu. Natomiast na zajęciach w świetlicy dzieci rozwiązywały krzyżówki i quiz tematyczny. Podczas przerw uczniowie zaprezentowali krótkie scenki z tychże utworów. W bibliotece wielbiciele poezji mogli zapoznać się z wystawką książek najbardziej znanych poetów. Atrakcją tego dnia było pojawienie się Sowy Mądrej Głowy, która zachęcała do czytania poezji. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zaangażowali się w promowanie tego święta i przypominamy, że patronem naszej szkoły jest Jan Brzechwa jeden z najwybitniejszych poetów polskich piszących wiersze dla dzieci.

Iwona Goździk