AdminS

Klasy pierwsze zakończyły właśnie przygodę naukową, dzięki udziałowi w ogólnopolskim programie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Wszyscy uczniowie z klasy 1a, 1b, 1 c zrealizowali zadania z projektu pod nazwą: Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka. Odkrywałyśmy z uczniami praktyczne zastosowanie matematyki! Podczas zajęć pierwszoklasiści ćwiczyli odczytywanie godzin, poznawali jednostki miar i wag oraz uczyli się prowadzić obliczenia pieniężne. Uczestnicząc w projekcie, dzieci rozwinęły również umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia. Projekt pozwolił wesprzeć uczniów w rozwoju bardzo istotnych kompetencji, jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej i współpracy. Nauka przez doświadczenie i samodzielność w zdobywaniu wiedzy dostarczyła również sporej porcji dobrej zabawy!

Mali studenci otrzymali na początku indeksy, które teraz razem z dyplomami stanowią potwierdzenie udziału i zakończenia projektu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Gratulujemy Wam pierwszoklasiści!

Wychowawczynie klas I