AdminS

 

<p

W marcu mieliśmy przyjemność "odsłonić" muzyczną pasję Jakuba Chwały z kl. 6c, a dzisiaj za kurtyną stoi uczennica i uczeń również z klasy 6c:  Gabriela Kaniuka i Nazar Manzhula.

A zatem KURTYNA W GÓRĘ!

Gabrysia Kaniuka- już nie raz mogliśmy podziwiać jej śpiew w szkole, w MDK Barcin i na deskach innych scen. Tak pisze o sobie:

 "Mam wrażenie, że śpiewam od zawsze. Moja mama żartobliwie mówi, że współczuje naszym sąsiadom 

Swoje pierwsze kroki stawiałam w przedszkolu, pod czujnym okiem cioci Agnieszki Z.  W klasach I-III  trafiłam na zajęcia do pani Agnieszki B. W klasie IV zaczęłam uczęszczać na zajęcia wokalne…..również do Pani Agnieszki – tym razem Agnieszki K.  

Lubię różne gatunki muzyczne i lubię śpiewać różne piosenki, jednak ostatnio zaczęłam próbować swoich sił w piosenkach sprzed lat…Obecnie szlifuję utwór „Czas nas uczy pogody” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej.  

Od III klasy szkoły podstawowej zaczęłam uczęszczać na zajęcia wokalne do Domu Kultury i do chwili obecnej jestem związana z Laboratorium Piosenki pod czujnym okiem P. Kasi Tomala. 

W tym okresie udało mi się wziąć udział w kilkunastu konkurach – z różnym skutkiem. Mogę jednak się pochwalić I miejscem w Powiatowych Eliminacjach AWANS, nagrodą główną w wojewódzkim konkursie AWANS,  kilkoma miejscami na podium w konkursach szkolnych czy międzyszkolnych, w tym konkursie piosenki angielskiej czy przeglądzie kolęd i pastorałek. Uważam jednak, że każdy udział  
w konkursie – z większym czy mniejszym sukcesem - jest nowym doświadczeniem oraz dobra zabawą. Uczy nas pokory i systematyczności oraz daje wiele satysfakcji. 

Poza muzyką lubię wszelkiego rodzaju zajęcia manualne. Bardzo lubię podróże – te małe i te duże oraz koty.  Lubię również gotować i piec.  W czasie,  gdy nie było pandemii uczęszczałam na zajęcia teatralne do Domu Kultury a od września chcę spróbować swoich sił w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej. 

 Moim marzeniem jest spróbować swoich sił w programie Voice Kids lub MasterChef Junior"

Nazar Manzhula - niewiele mówi o sobie, ale to ambitny chłopiec:) „zakręcony" na punkcie perkusji. Uczy się grać na niej od 2019 roku, pod okiem p. Sławka Wróblewskiego w Miejskim domu Kultury w Barcinie. Ulubionym perkusistą Nazara jest Ringo Star, a ulubiony utwór to "Heathens". Oprócz gry na perkusji pasją Nazara jest sklejanie papierowych modeli.

Zapraszamy do galerii filmików naszych "muzycznie zakręconych" 

Agnieszka Korzempa