AdminS

 miodowa

W dniach 16-17.11.2023 roku uczniowie klasy 1a wzięli udział w akcji promocyjnej Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych  „ Edukacja miodowa” dedykowanego produktom pszczelarskim. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję obejrzeć film w trakcie, którego dowiedzieli się kto mieszka w ulu, jakie ma obowiązki każda pszczoła oraz jak długo żyje.  W dalszej kolejności rozmawialiśmy i poznawaliśmy sprzęt potrzebny każdemu pszczelarzowi do zajmowania się hodowlą pszczół i produkcją miodu. Techniką komputerową wykorzystując narzędzia programu Paint stworzyliśmy pszczoły oraz śpiewaliśmy i tańczyliśmy taniec pszczół z Pszczółką Mają.  Dowiedzieć się więcej o produktach pszczelich oraz rodzajach i właściwościach poszczególnych miodów można się z plakatów, które są rozmieszczone na terenie szkoły. 

Kinga Mastalerska- Paczkowska i uczniowie 1a