AdminS

zawody

Ostatnim finałem wojewódzkim w tym roku szkolnym był Finał Kujawsko-Pomorskich Igrzysk Dzieci w trójboju LA, który odbył się 12 czerwca w Białych Błotach. Szkołę Podstawową nr 2 w Barcinie reprezentowały drużyny dziewcząt i chłopców, mistrzowie powiatu żnińskiego.

Bardzo dobry występ odnotowały nasze dziewczęta, które po dwóch konkurencjach plasowały się w czołówce, jednak w ostatniej konkurencji (rzut piłeczką palantową) zanotowały słabsze wyniki i ostatecznie zajęły 9 miejsce.

Natomiast ekipa chłopców na skutek kontuzji najlepszego zawodnika uplasowała się na 18 pozycji.

Trójbój składał się z trzech konkurencji (skok w dal, bieg na 60 m i rzut piłeczka palantową) każda z 5 zawodniczek zespołu zalicza wszystkie konkurencje - suma punktów uzyskana przez 4 najlepsze zawodniczki daje wynik zespołu.

Skład Dziewcząt: Agata Banaszak, Marysia Bilek, Anna Tylutki, Zuzanna Niedbalska, Maja Mróz, Lena Kasków.

Skład Chłopców: Ksawier Heinich, Tomasz Kaczor, Szymon Grajek, Adam Kujawa, Wojtek Rydlewski, Alex Tarnowski (kontuzja).

Gratulacje dla obu ekip.