tenis11 października w Łaziskach Górnych rozpoczęły się bezpośrednie eliminacje do I Grand Prix Polski Żaków. W tym dniu o wejście do etapu grupowego walczyła Vanessa Fidala, która w swojej grupie rozegrała trzy mecze. Dwie porażki nie pozwoliły jednak na dalszy udział w turnieju. Należy zaznaczyć, że Vanessa w tym dniu walczyła również z wysoką gorączką co nie pomogło jej w końcowym wyniku.

Udział w fazie grupowej zapewniła sobie natomiast Zuzanna Kwaśniewska, dzięki wygranej na ostatnim Wojewódzkim Turnieju Kwalifikacyjnym, który odbył się w Laskowicach. W fazie grupowej zagrała z Zuzanną Bazylewską (MKS Rokita Brzeg Dolny), Hanną Chrupcałą (MUKS Jedynka Pszów) i Małgorzatą Pietraszko (MEBLE Anders Żywiec) i wychodząc z drugiego miejsca w grupie uzyskała awans do turnieju głównego. W I rundzie 1/16 finału Zuzia uległa zawodniczce uplasowanej na wysokim 8. miejscu rankingu ogólnopolskim-Emilce Laskowskiej (CIA Łaskarzew) i pozostał jej mecz o miejsce 17 ze starszą od siebie Weroniką Jakubczyk (UKS ROKICIE Szczytniki). Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Zuzi i satysfakcją z pokonania 14. żaczki w Polsce.

W turnieju głównym zagrały 64 najlepsze zawodniczki w Polsce. Kategoria ŻAK obejmuje roczniki 2009 i 2010 więc 17. miejsce 9-letniej podopiecznej trenera Wojciecha Kowala należy uznać za duży sukces. W swoim roczniku Zuzia została sklasyfikowana na 6. miejscu!!! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.