Rywalizacja chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych o mistrzostwo powiatu żnińskiego została rozegrana 8 lutego w Janowcu Wielkopolskim. Reprezentacja LO w Barcinie w składzie: Konrad Wachowski, Kacper Czechowski, Jakub Fryca, Adam Nowak, Eryk Smoliński, Radosław Sulecki, Dominik Zachwieja i Jakub Zarada w wyniku losowania trafiła do grupy z ZSP Łabiszyn, ZSE-H Żnin oraz gospodarzami ZSN Janowiec Wielkopolski.

W pierwszym meczu z faworyzowanymi gospodarzami turnieju nasi chłopcy zagrali na miarę swoich możliwości. Mimo ambitnej walki i wzorowej postawy na boisku ulegli swoim rówieśnikom w dwóch setach przegrywając 19:25 i 9:25.

Porażka w pierwszym meczu tylko zmobilizowała nasz team, który w swojej drugiej potyczce z Zespołem Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Żninie pokazał lwi pazur. Wyraźna dominacja, panowanie na boisku w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła przyniosła zdecydowane zwycięstwo w setach 25:15 i 25:22.

W meczu który decydował o tym która szkoła zajmie drugie miejsce w grupie i będzie dalej walczyła o miejsca na podium nasi chłopcy zmierzyli się Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Łabiszynie. Stawka meczu nieco sparaliżowała poczynania naszych siatkarzy, którzy w pierwszym secie ulegli wyraźnie siatkarzom z Łabiszyna 12:25. W poczynania naszych zawodników zaczęła wkradać się nerwowość. Mimo to, drugi set to zdecydowanie bardziej wyrównana walka. Warto nadmienić, iż w końcówce reprezentanci LO Barcin prowadzili już 21:19. Niestety, kilka błędów w przyjęciu zagrywki sprawiło, iż nie udało utrzymać się dwupunktowej przewagi. Drugiego seta również wygrał Łabiszyn.

W tej sytuacji naszej reprezentacji (podobnie jak dwa dni wcześniej dziewczętom) pozostała walka o miejsce piąte. Tym razem naprzeciw stanęli chłopcy z I LO w Żninie. Pierwszy set zakończył się wyraźnym zwycięstwem naszych licealistów, którzy zaskoczyli swoich przeciwników skuteczną zagrywką i ofiarną grą w obronie. Zwycięstwo ani przez chwilę nie było zagrożone a wynik 25:15 mówi sam za siebie. Podrażnieni żninianie w drugim secie jeszcze raz poderwali się do walki i tym razem to oni okazali się lepsi wygrywając seta 25:19. O zwycięstwie miał więc zadecydować tie-break. W nim trudy turnieju bardziej dały się we znaki chłopcom z LO w Żninie, którzy nie potrafili znaleźć recepty na skutecznie grających siatkarzy z Barcina. Nasi chłopcy jeszcze raz pokazali prawdziwy charakter wygrywając decydujący set 15:12 a cały mecz 2:1, dzięki czemu w końcowej klasyfikacji zajęli miejsce piąte.