Zachęcamy do czytania czasopisma edukacyjnego "UczMy" wydawanego, co dwa miesiące przez Kujawsko - Pomorskie Centra Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy Toruniu I Włocławku.

Majowo-czerwcowe wydanie polecamy szczególnie, ponieważ są w nich aż dwa artykuły nauczycieli z Zespołu Szkół w Barcinie, Eweliny Ziętek pt. "Wizualizowanie uaktywnia" oraz Marzeny Wolskiej i Izabelli Forgiel pt. „Aktywny nauczyciel aktywnego ucznia - czyli kreatywność w klasie z celowym wykorzystaniem TIK"

Biorąc  pod uwagę fakt, że bezpieczeństwo jest dla nas  najwyższym priorytetem, uwzględniając zgodnie z wytycznymi, komunikaty GIS, w tym komunikat z 5 marca 2020 mówiący, że zaleca się unikanie miejsc publicznych w krajach dotkniętych koronawirusem SARS-CoV-2, zmuszeni byliśmy odwołać  wyjazd uczniów i nauczycieli do Turcji w ramach projektu Erasmus plus „Kreatywność w klasie” - Projekt 2018-1-FR01-KA229-048259_3.  W planie podróży mieliśmy dwukrotny pobyt na dwóch lotniskach   w Niemczech – Frankfurcie i Monachium, co znacznie zmniejszyłoby poziom bezpieczeństwa. 
Życzymy jednak dobrego i owocnego pobytu uczestnikom z Hiszpanii i Bułgarii:) Na bieżąco będziemy śledzić relację z wyjazdu:)

Jednym z efektów prac zespołu projektowego Erasmus plus "Kreatywność w klasie"  są użyteczne ebooki w języku angielskim o tematyce związanej z wykorzystaniem dramy podczas zajęć edukacyjnych oraz o poszerzonej rzeczywistości  i robotyce i ich wykorzystaniu w edukacji. Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

 

 

                  

18 lutego 2020 roku odbyło się spotkanie związane z wyjazdem do Turcji w ramach projektu Erasmus+" Kreatywność w klasie". Opiekunowie wyjazdu, czyli pani Katarzyna Wachowska, pani Marzena Wolska, pan Tomasz Woźnicki przekazali rodzicom i uczniom szczegóły dotyczące tej niesamowitej wyprawy.... Uczestnicy projektu zapoznali się z harmonogramem pobytu w tureckiej szkole,  dowiedzieli się,  u kogo będą spali,  jaka będzie temperatura w Manavgat, jaką walutę zabrać na wyjazd itp. Wtedy jeszcze nikt nie słyszał, że Turcja zniesie wizy dla polskich turystów... Dzisiaj już wiemy, że 8 marca do Turcji wjedziemy  bez wiz, co nas bardzo cieszy:) 

Marzena Wolska

    

7 grudnia grupa nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w Forum Praktyków na temat: Bezpieczne i celowe wykorzystanie TIK w realizacji podstawy programowej w zakresie języka obcego. Konferencja była skierowana do nauczycieli języków obcych z woj. kujawsko - pomorskiego  a jej celem jest stworzenie forum do wymiany doświadczeń, rozwiązań, pomysłów związanych z bezpiecznym i celowym wykorzystaniem TIK w realizacji podstawy programowej w zakresie języka obcego, a także nawiązanie, pogłębianie kontaktów między nauczycielami zmierzających do realizacji wspólnych zadań oraz budowania sieci współpracy i samokształcenia. Prezenterzy to nauczyciele – praktycy, którzy przedstawili własne doświadczenia i refleksje, a prezentacje stanowiły przyczynek do dyskusji. Panie: Katarzyna Wachowska i Ewelina Ziętek przygotowały i przedstawiły prezentację pt. W pogoni za uczniem" – jak efektywnie i bezpiecznie wykorzystywać TIK na lekcjach języków obcych . Panie: Izabella Forgiel i Marzena Wolska podzieliły się swoim przemyśleniami związanymi z tematem: Projekt Erasmus+ "Kreatywność w klasie" – prezentacja działań związanych z wykorzystaniem TIK . Obie prezentacje bardzo się spodobały, nowe kontakty zostały nawiązane, wiele ciekawych pomysłów zostało zapisanych w głowach i uwiecznionych na zdjęciach, bo przecież od dawna wiadomo, że człowiek uczy się przez całe życie. Gratulujemy Koleżankom i cieszymy się, że reprezentowały naszą szkołę na Forum Praktyków.