W II semestrze 2013/2014 klasa integracyjna IV a zrealizowała projekt w ramach Grantu Oświatowego ?W krainie gier? ? gier planszowych, zręcznościowych i układanek logicznych. Autorami projektu byli: wychowawczyni pani Katarzyna Wieczorek, oraz nauczyciel wspomagający pani Sylwia Wrzesińska. 

Projekt obejmował 8 półtoragodzinnych spotkań. Na zajęciach omawialiśmy zasady i strategie wybranych gier, graliśmy partie towarzyskie, stworzyliśmy gry planszowe ?Spacer po Barcinie?. Uczniowie rozegrali ?Turniej Chińczyka? ze swoimi rówieśnikami ze Świetlicy Środowiskowej ?Gąsienica?, a z rodzicami i rodzeństwem spędzili ?Rodzinne sobotnie przedpołudnie? w towarzystwie ulubionych gier. Na ostatnich zajęciach uczniowie ułożyli 300-elementowe puzzle ze zdjęcia klasowego. Na zakończenie projektu każdy uczestnik otrzymał dyplom i zloty medal uczestnictwa.Na każdym spotkaniu uczniowie otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez Bank Spółdzielczy w Barcinie, natomiast materiały papiernicze dostarczył sklep Arno z Barcina. Uczniowie klasy IV a uczestniczący w projekcie ?W krainie gier? w ciekawy sposób spędzili czas wolny. Poznali wiele gier oraz zdobyli wiedzę, którą wykorzystali podczas tworzenia własnej gry. Rozwinęli wiele umiejętności intelektualnych przydatnych w szkole, jak również w życiu codziennym. Poznali zasady komunikacji interpersonalnej. Uczniowie poznali nowych kolegów i koleżanki. Przekonali się, że gry nie tylko bawią, ale również uczą i prowadzą do pogłębienia więzi z najbliższymi. Wielu uczniów poprzez udział w projekcie bardziej zainteresowało się tymi rodzajami gier. Chociaż trochę zrezygnowali z czasu poświęcanego na gry komputerowe i świat wirtualny, przyszli na spotkania z rówieśnikami oraz grali w tradycyjne gry.

 

Projekt został zrealizowany w ramach Grantu Oświatowego. Uzyskane środki pieniężne zostały przeznaczone na zakup pomocy ułatwiających realizację wyżej opisanych spotkań.