Od września do października 2014 r. trwały grantowe zajęcia plastyczne dla kl. III „Coś z niczego”. W ramach projektu odbyło się 11 godzin zajęć plastycznych oraz wycieczka do Firmy Plast-Mar –przetwórstwo tworzyw sztucznych w Balczewie.  Na zajęciach dzieci wykonywały prace plastyczne z wykorzystaniem materiałów odpadowych; opakowań szklanych, makulatury (gazet, rolek po papierze toaletowym), szarego papieru, talerzy i kubków jednorazowych lub kubków po serkach, jogurtach, śmietanie. Uczniowie uświadomili sobie, że niektóre zużyte opakowania mogą posłużyć do wykonania ciekawych prac plastycznych i oryginalnych przedmiotów użytkowych. Wszystkie dzieci chętnie i z zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne.                                                                                                                                            20 listopada 2014 r. odbyła się wycieczka do Firmy Plast-Mar w Balczewie. Zajęcia edukacyjne w firmie składały się z części teoretycznej i praktycznej. Dzieci zapoznały się z zasadami segregowania odpadów oraz etapami przetwarzania tworzyw sztucznych w sposób przyjazny dla środowiska. Były ćwiczenia praktyczne mające charakter zabawy, a także zwiedzanie hali produkcyjnej, gdzie dzieci mogły obserwować pracę maszyny do produkcji regranulatów oraz przetwarzającej regranulaty w plastikowe doniczki. Każde dziecko otrzymało w prezencie kilka doniczek, smycz z logo firmy oraz wspólne zdjęcie całej grupy. Zarówno zajęcia plastyczne, jak i wycieczka przyniosły dzieciom wiele radości.     Fotorelacja otwiera się po kliknięciu w zdjęcie.

      

 

 

Tekst : Agnieszka Błażejewska