|

Rozwiązany został konkurs na najładniej ustrojoną salę z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Komisja składająca się z członków oraz opiekunów RSU zdecydowała, że w kategorii klas I-III najładniejsza jest sala, którą opiekuje się klasa III a, na drugim miejscu znalazła się klasa I c, a na trzecim III e. Natomiast w kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zdobyła klasa IV a, drugie miejsce klasa VI a i trzecie klasa V b.

Gratulujemy zwycięskim klasom! 

|

aniolyW grudniu w naszej szkole odbył się konkurs organizowany przez świetlicę szkollną - Anioły, aniołki, aniołeczki prosto z serca i z serduszka. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie oraz za wkład pracy własnej w wykonane prace. Zachęcamy do zabawy za rok.

Jury w składzie p. E. Gościńska, p. E. Ziętek oraz uczennice klasy III Z. Drzewiecka i E. Rybińska zdecydowały, iż w pierwszej grupie wiekowej ,czyli klasy I-VI szkoły podstawowej : I miejsce otrzymuje Alicja Szlachcikowska IV d, II miejsce Oliwia Wyzina IV c, III miejsce Zofia Nowak IV c. W drugiej grupie wiekowej I miejsce dla Klaudii Czajkowskiej III c, II miejsce Oliwia Szczepaniak VII c oraz miejsce III Justyna Kruzel III c gimnazjum.

Wszystkim dziękujemy za udział.

 Nauczyciele świetlicy szkolnej.

|

konkursW naszej szkole został zorganizowany konkurs z okazji 600-lecia Prymasostwa. Celem tego konkursu było pogłębianie wiedzy dzieci i młodzieży o historii prymasostwa w Polsce oraz o życiu i działalności Prymasów Polski. Zadaniem uczniów było napisanie wiersza. Najpiękniej ujęła historię Prymasów Oliwia Wyzina z klasy IVc i zajęła I miejsce, II miejsce zajął wiersz Zosi Nowak z IV c, a na III miejscu uplasowała się Emilka Kolińska z IV d. Oczywiście wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział. Organizatorami konkursu byli: ks. Marcin Zaborowicz i p. Urszula Osuch.

|

kartkaNa początku grudnia ogłoszony został konkurs na najładniejszy list z życzeniami świątecznymi w języku angielskim do Królowej Elżbiety II. Do nauczycieli języka angielskiego, p. Agnieszki Safijan i p. Joanny Boguszewskiej wpłynęło pięć prac konkursowych od uczniów kl. IV-VI. Wszystkie listy wraz z pięknymi pracami plastycznymi zostały dziś wysłane do Pałacu Buckingham w Londynie. W kopercie znalazły się życzenia od Zosi Nowak z IV c, Zosi Kwiatkowskiej z V c, Aleksandry Kwaśnik z V a, Gracjana Pawlaka z V c i Tomasza Urbana z V b. A teraz cierpliwie czekamy na odpowiedź...​

|

mikołajkowe debiutyW naszej szkole odbył się szkolny etap Powiatowego Konkursu Polskiej Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Mikołajkowe Debiuty”

Decyzją jury w składzie: p. Marta Wilk- Wierzbińska i Julia Bronk

w kategorii kl.7 i gimnazjum 

I miejsce zajęła Oliwia Szczepaniak z kl. 7c

II miejsce- Daria Klecha z kl. 3e gimnazjum

III miejsce ex aequo: Weronika Forgiel kl. 2e gim. i Małgosia Trawińska kl. 3d gim.

Do etapu powiatowego zakwalifikowali się również: Marek Matuszewski kl. 7c, Kacper Gałązka kl. 3a gim. Michalina Kozłowska kl. 2b gim.

W kategorii klas 4-6 sp:

I miejsce zajęła Zosia Nowak z kl. 4c

II miejsce - Marta Korzempa kl. 5b

III miejsce - Mikołaj Kwaśniewski kl. 4e

Do etapu powiatowego zakwalifikowały się również: Oliwia Taraska kl. 6 i Emilka Kolińska kl. 4d.

Wszystkim gratulujemy :)Agnieszka Korzempa- organizator konkursu

|

8 listopada 2017 roku w Żninie odbyło się wręczenie nagród na szczeblu powiatowym  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy pożarom” organizowanego przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.  Była to kolejna edycja konkursu, którego tematem są działania ratowniczo-gaśnicze i praca straży pożarnej. 

Na konkurs wpłynęły 122 prace. Jury  w składzie: Bogdan Makowski - przewodniczący, Grzegorz Rutkowski, Andrzej Witkowski, Paweł Filipiak, Roman Kubera i Artur Pliszkowski po dokonaniu oceny, zakwalifikowało do eliminacji wojewódzkich prace uczniów naszej szkoły.

W kat. klas IV-VI:

III miejsce zajęła Oliwia Kapłońska  ( opiekun p. M.Szaforz ),

W kategorii gimnazjum:

II miejsce zajęła Roksana Dypold ( opiekun p. A. Korzempa)

Wyróżnienie - Joanna Lisiecka  ( opiekun p. A. Tylińska-Sopolińska)

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie gazety pomorskiej: