debiuty

26 listopada odbył się szkolny konkurs wokalny "Mikołajkowe Debiuty" dla klas I -III. Piosenki o tematyce mikołajkowej, kołysanki i piosenki z bajek zaprezentowało 17 uczniów. Jury pod przewodnictwem p. Zofii Czyżewskiej oceniało walory głosowe, muzykalność, indywidualność artystyczną oraz interpretację wokalno - sceniczną. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce zajęła Amelia Bolińska z kl. 3 a, II miejsce - Zuzanna Nawrocka z kl. 3 a, III miejsce zdobył Antoni Mika z kl. 2 b. Jury wyróżniło: Milenę Grobelną z kl. 2 c, Zuzannę Kwaśniewską z kl. 2 c oraz Amelkę Przybylską z kl. 1 c. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie będą reprezentować naszą szkołę podczas Powiatowego Konkursu Polskiej  Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej " Mikołajkowe Debiuty 2018", który odbędzie się 6 grudnia w szkole podstawowej w Piechcinie.  Wokalistom gratulujemy i życzymy wyśpiewania dalszych sukcesów!!!

                                                               Jolanta Gołębiewska, Agnieszka Błażejewska

     

W czwartek 15 listopada 2018 roku w budynku przy ul. Artylerzystów odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA – GWARA PAŁUCKA”. Wzięło w nim udział 20 uczniów. W kategorii klas I miejsce I zajęła Hanna Zielińska z kl. I d, II miejsce  Wojciech Różycki z kl. I b,  III miejsce Michalina Czechnik z kl. I d. Wśród klas II  miejsce I zajęła Nadia Smyk  z kl. II b, II miejsce Wiktoria Andler z kl. II a, III miejsce  Zuzanna Kwaśniewska z kl. II c. Z klasy III a I miejsce zajął Oskar Wachowski, II miejsce Amelia Bolińska , III miejsce przypadło Grzegorzowi Tańskiemu.   21 listopada odbędzie się Powiatowy Konkurs Gwary Pałuckiej. Naszą szkołę w kategorii klas I-III będą reprezentowały: Hanna Zielińska i Nadia Smyk.  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Olga Nowicka

gwaraWe wtorek 13 listopada 2018 roku w budynku przy ul. Artylerzystów odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas IV – VI „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA – GWARA PAŁUCKA”. Łącznie wzięło w nim udział 24 uczniów. Uczestnicy zaprezentowali teksty, które przybliżyły nieco gwarę naszego regionu. Wśród recytatorów wyłoniono najlepiej mówiących po pałucku. W kategorii klas IV miejsce I zajęła Karolina Mazurek z kl. IVa, II miejsce przyznano Aleksandrze Puzio z kl. IVd, zaś III miejsce zajął zespół z klasy IVa w składzie: Agata Paszkiet, Anna Przybylska i Antoni Czyżewski. Wyróżnienie otrzymała Zofia Forgiel z kl. IVa. Wśród klas V nie przyznano I miejsca. Mikołaj Kwaśniewski z kl. V e zajął miejsce II, a Ewelina Ciesielska z kl. Va miejsce III. Wyróżnienie otrzymała Patrycja Sosnowska z kl. Vd. W kategorii klas VI zwyciężył Mikołaj Kaczmarek z kl. VIa. Miejsce II zajęła Wiktoria Prussak z kl. VIa, a miejsce III Julia Hałas z kl. VIb. Wyróżnienie Jury przyznało Jakubowi Krakowiakowi z kl. VIb. Najlepsi recytatorzy nagrodzeni zostali dyplomami i upominkami. Pani Dyrektor Marzena Wolska oraz panie polonistki – Halina Kolińska i Iwona Szkopiak jednogłośnie podjęły decyzję, by w kategorii klas IV – VI naszą szkołę w konkursie powiatowym reprezentowali: Mikołaj Kaczmarek z VIa oraz Karolina Mazurek z IVa. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia.

Iwona Szkopiak

Miło nam poinformować o wynikach Szkolnego Konkursu Plastycznego o M.M. Kolbe: I miejsce w kategorii klas 0-III zajął Paweł Niesyn z klasy II b, II miejsce Dominik Szlachcikowski z Przedszkola nr 2,w kategorii IV- V:I miejsce przypadło Maciejowi Jakubowskiemu z klasy V d, a II miejsce zajęła Alicja Szlachcikowska z klasy V d. Gratulujemy. Wszystkie prace biorą udział w dalszym etapie konkursu, czyli zostały wysłane na Ogólnopolską Olimpiadę o Św. M. M. Kolbe.

Urszula Osuch

geoZakończyła się XVI edycja Szkolnego   Konkursu Geograficznego o tytuł: „NAJLEPSZEGO GEOGRAFA GIMNAZJUM” , III edycja konkursu o tytuł: „NAJLEPSZEGO GEOGRAFA LICEUM ” oraz I edycja o tytuł: „ NAJLEPSZEGO GEOGRAFA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 ”

Konkurs promował osiągnięcia uczniów i był skierowany dla uczniów wykazujących szerokie zainteresowanie geografią świata i Polski .   Uczniowie musieli zmierzyć się z testem z wiedzy ogólnogeograficznej. Uczestnicy konkursu reprezentowali wysoki   poziom wiedzy geograficznej.

W roku szkolnym 2017/2018

NAJLEPSZYM GEOGRAFEM LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO został:

MIKOŁAJ RATAJCZAK z klasy 3 LO

W konkursie udział wzięło 17 uczniów

 

NAJLEPSZYM GEOGRAFEM GIMNAZJUM nr 1    w Barcinie został:

TOMASZ BARCZYŃSKI z klasy 3c

W konkursie udział wzięło 33 uczniów

 

NAJLEPSZYM GEOGRAFEM SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 2   w Barcinie została:

MAJA WOJCIECHOWSKA z klasy 7c

W konkursie udział wzięło 25 uczniów

Gratulujemy

Organizatorem konkursu był   p. Janusz Wojtkowiak

wyspaW poniedziałek 25 maja odbyły się szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Wokalnego „Rozśpiewana Wyspa” dla klas I -III. W konkursowe szranki stanęło 16 młodych wokalistów. Jury w składzie: Zofia Czyżewska, Emilia Pałecka oraz Zuzanna Dziurzyńska po przesłuchaniu wszystkich uczestników, postanowiło przyznać następujące nagrody:

I m. Melania Najkowska kl. III b

II m. Wiktoria Osuch kl.III c

III m. Zofia Forgiel kl. III a

Wyróżnienia otrzymali:

Zuzanna Kwaśniewska kl. I c

Zuzanna Nawrocka kl. II a

Jędrzej Zieliński kl. III c

Wszyscy uczestnicy otrzymali piątkowe dyplomy, a zwycięzcy i wyróżnieni wokaliści drobne nagrody.

Trójka najlepszych wokalistów będzie reprezentowała naszą szkołę w Łabiszynie w piątek 8 czerwca.

Trzymamy kciuki!

Organizatorki: R.Dziurzyńska, A.Rzepka