|

recy

Jak każdego roku w pierwszych dniach wiosny uczniowie klas młodszych prezentują się w szkolnym konkursie recytatorskim. W środę 22 marca 2018 roku odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski klas trzecich. Do udziału w nim przystąpiło 19 trzecioklasistów. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom interpretacji wierszy.

Wydarzenie to  było dużym przeżyciem dla wszystkich przybyłych na konkurs, zarówno dla młodych recytatorów, jak i licznie zgromadzonej publiczności. Uczniowie recytowali dowolne utwory poetyckie, ale wybory dzieci skupiały się w większości na poezji J. Brzechwy i J. Tuwima. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich, uwrażliwienie na piękno poezji oraz doskonalenie umiejętności recytatorskich. Występy oceniło jury w składzie: p. dyrektor Marzena Wolska, p. Halina Pietrzak, p. Elżbieta Wojtkowiak. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała p. Ela Rydlewska.

Laureatami zostali: Melania Najkowska klasa 3b oraz Karolina Mazurek klasa 3a. Komisja konkursowa przyznała 2 wyróżnienia dla: Gabrieli Kaniuka klasa 3c i Zofii Forgiel klasa 3a. Gratulujemy odwagi wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy powodzenia laureatkom, które 6 kwietnia będą reprezentować naszą szkołę podczas eliminacji powiatowych w Żninie.

Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, pozostałym uczestnikom jury wręczyło dyplomy i drobne upominki. Piękne pamiątkowe dyplomy przygotował dla uczestników p. Michał Szaforz. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni nagrodzeni zostali gromkimi brawami i gratulacjami.

|

26 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Barcinie odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas 1. Wzięło w nim udział trzynaścioro dzieci. Uczestnicy recytowali wiersze Jana Brzechwy, Danuty Wawiłow, Doroty Gellner, Wandy Chotomskiej, Juliana Tuwima i Jacka Daniluka. Jury w składzie : p. Marta Wilk Wierzbińska, p. Agata Baczyńska i p. Emilia Pałecka po wysłuchaniu małych artystów postanowiło wyłonić dwóch laureatów. Zostali nimi: Antoni Mika z klasy I b i Zuzanna Kwaśniewska z klasy I c. Przyznano również wyróżnienia, które trafiły do Mirosława Karlińskiego z klasy I a i Wiktorii Andler także z klasy I a. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych recytacji, a za laureatów trzymamy kciuki na Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Żninie.

|

turniej

W niedzielę 25.03.2018 uczennice naszej szkoły brały udział w Wojewódzkim Turnieju  Kwalifikacyjnym w Bydgoszczy w tenisie stołowym. Zuzia Kwaśniewska, Vanessa Fidala, Julka Ratajczak  i jej młodsza siostra Zosia Ratajczak, która jeszcze uczęszcza do przedszkola były częścią blisko trzydziesto osobowego składu jaki przystąpił do rywalizacji o zwycięstwo. Dziweczyny walczyły o każdą piłeczkę, o każdy punkt. Wskazówek taktycznych w każdej przerwie meczu udzielał trener dziewczynek Wojciech Kowal.

Dziewczyny zostały sklasyfikowane odpowiednio na miejscach:
Vanessa Fidala miejsce od 17 do 24
Julka Ratajczak miejsce od  13 do 16
Zosia Ratajczak miejsce od 17 do 24
Zuzia Kwaśniewska na miejscu 5.
Ponadto Zuzia Kwaśniewska na dzień dzisiejszy jest pierwsza w swoim roczniku. Brawo!
Życzymy dalszych sukcesów!

 Paweł Kwaśniewski 

|

   

23 marca odbyło się podsumowanie konkursu techniczno – plastycznego pt,, Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT’’. Głównym celem konkursu było podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, poprzez minimalizowanie ilości odpadów powstających w gospodarstwie domowym i ich ponowne wykorzystanie. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca: I miejsce – Alicja Szlachcikowska kl. IVd  oraz Aleksander Grześkowiak kl. IV d,  II miejsce Zofia Kwiatkowska kl. Vc oraz Marcel Wojciechowski kl. IVd   , III miejsce  - Mikołaj Kwaśniewski kl.IV e.  Uczniowie otrzymali dyplom oraz nagrodę rzeczową ufundowaną ze środków pozyskanych od lokalnych przedsiębiorców. Dziękujemy wszystkim  za udział w konkursie oraz gratulujemy pomysłowości. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym konkurs będzie się cieszył  jeszcze większym zainteresowaniem. Organizatorkami konkursu były panie: I Goździk i K. Moriz.

|

W czwartek 22 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas II. Były to eliminacje do Powiatowego Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”. W konkursie wzięło udział 9 reprezentantów klasy II. Recytację oceniało jury w składzie Jolanta Gołębiewska i Emilia Pałecka. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przedstawiło zebranym wyniki:

Laureat – Amelia Bolińska op. Marzena Błaszak

Laureat – Antoni Lewandowski op. Marzena Błaszak

Laureaci konkursu będą reprezentowali szkołę w Powiatowym Konkursie, który odbędzie się w kwietniu w Żnińskim Domu Kultury.

Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez szkołę i sponsorów.

Składamy serdeczne podziękowania przybyłym rodzicom oraz Panu Michałowi Szaforzowi za pomoc w organizacji konkursu.

Organizator: Renata Dziurzyńska

|

WHAT IS "GUINNESS"?

CO OZNACZA SKRÓT BBC?

WHEN IS THANKSGIVING CELEBRATED?

KTO NAGRAŁ SINGIEL "SKYFALL"-PIOSENKĘ PRZEWODNIĄ DO FILMU O BONDZIE?

WHERE WAS JOHN LENNON BORN?

To tylko przykładowe pytania z jakimi zmierzyli się uczestnicy szkolnego Konkursu Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych.

Młodsi uczestnicy z klas IV-VI w budynku przy ulicy Artylerzystów oraz starsi klas VII, II-III gimn. i licealiści przy ulicy Polnej, 22 marca wyposażeni w swoje urządzenia mobilne z aplikacją czytającą kody QR, mieli za zadanie najpierw odszukać na terenie szkoły zaszyfrowanie pytania, a następnie zapisać na nie odpowiedzi. Wszystko w wyznaczonym przez organizatorów, dość krótkim czasie. Dlatego tak ważnym było zsynchronizowanie zegarków ;-) Na niesamowite zaangażowanie wskazywała mowa ciała uczestników - zachęcamy, by obejrzeć zdjęcia w załączonej galerii. Niektórzy przyjmowali naprawdę ciekawe pozycje, by pytanie znaleźć i odszyfrować z użyciem czytnika.

Z rozmów po zakończonym konkursie wiemy, że taka forma bardzo uczestnikom odpowiadała - zawsze to coś innego, niż test do napisania w ławce. Celem nie było jedynie sprawdzić się z wiedzy. Miała być zabawa, rozbudzenie ciekawości świata, umiejętność właściwego poszukiwania i wykorzystywania zdobytych informacji.

Najlepiej z tym wyzwaniem poradzili sobie:

Spośród 12 uczestników GRUPY KLAS IV-VI - JAKUB BALCER VIb - I MIEJSCE

PHILLIP DAJERLING Vc - II MIEJSCE

MIKOŁAJ KACZMAREK Va - III MIEJSCE

Spośród 9 uczestników GRUPY KLAS VII, II-III i LO - AMELIA WOŹNIAK 3b i BARTOSZ HALIK 3a ex aequo I MIEJSCE

AREK JAKUBOWSKI 3b II MIEJSCE

JAKUB DREŻEWSKI 1LO III MIEJSCE

Amelia zasługuje na wyróżnienie również ze względu na największą ilość odnalezionych pytań - niewątpliwie poza znajomością faktów, wykazała się spostrzegawczością i sprytem.

Wszystkim gratulujemy - sądząc po ilości uczniów, którzy wzięli udział w konkursie, sukcesem było zgłosić się, poświęcić czas, przyjść i w ogóle spróbować.

Po odbiór nagród zapraszamy do p.A.Safijan kl.V-VI i p.L.Taraski gimnazjum i LO.

Lucyna Taraska