|

Grupa dzieci zapisanych do świetlicy szkolnej pod opieką nauczycielek p. I. Goździk i K. Moritz raz w tygodniu realizowała zajęcia tematyczne w oparciu o scenariusze przygotowane przez Fundację Orange.

W tym roku szkolnym udało nam się „otworzyć” 6 obszarów, co łącznie dało 25 zadań.

Zrealizowane tematy wzbogaciły nas o wiedzę dotycząca bezpiecznego korzystania z Internetu oraz wykorzystania dóbr technologii w życiu i zabawie. Poznaliśmy m.in. zasady fotografowania i obróbki zdjęć, dowiedzieliśmy się czym są komunikaty publiczne i prywatne, co można umieszczać w Internecie, a czego kategorycznie nie można. Potrafimy stworzyć „wirtualną galerię” oraz bez problemu wyszukać informacji potrzebnych np. na lekcję przyrody. Wszystkie zajęcia były bardzo interesujące i pełne przygód, które mogliśmy przeżyć z głównymi bohaterami Julką, Kubą i Psotnikiem.

Za wzorowe wywiązywanie się z zadań otrzymaliśmy od fundacji 4 nagrody : kreatywny zestaw plastyczny; Tablet; książki i gry dydaktyczne.

Czwarta nagroda, która dotarła do nas w połowie czerwca to: audiobooki oraz artykuły papiernicze: glina samoutwardzalna, farby witrażowe, kleje z brokatem, papier kolorowy i brokatowy, koraliki, filc dekoracyjny oraz zestaw do doświadczeń. Wartość nagrody wyniosła 675 zł. Jak zawsze każda nagroda to dla nas „Mega Radość”.

 Dziękujemy i do zobaczenia we wrześniu :) 

|

Załóżcie z Julką i Kubą wirtualną galerię rysunków

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 12.05.2017

Relacja

Po krótkiej przerwie z zapałem zabraliśmy się do wykonania kolejnego zadania. Zajęcia rozpoczęliśmy od wspólnego ułożenia hasła z fragmentów układanki literowej. Dowiedzieliśmy się, co to jest digitalizacja i w jaki sposób może być wykorzystywana. Następnie wybraliśmy się na wirtualną wycieczkę do : Muzeum Etnograficznego w Krakowie oraz Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, gdzie korzystając z internetu mogliśmy obejrzeć różnorodne eksponaty. W ten sposób poznaliśmy sposoby wykorzystywania digitalizacji w praktyce. Kolejna część zadania polegała na stworzeniu własnej wirtualnej galerii , umieszczając wcześniej wykonane prace plastyczne w wybranym miejscu w świetlicy. Na pierwszym miejscu naszej galerii Mega Misji pojawiły się drzwi wejściowe, a następnie kolejno każdy autor fotografował swoją pracę. Zwieńczeniem pracy był pokaz naszej wirtualnej galerii na tablecie. Na zakończenie wspólnie wybraliśmy kolejne elementy stroju psotnika. Zabawa wszystkim się podobała.

|

Pomóżcie bliźniakom zrobić pocztówkę z wakacji

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 05.04.2017

Relacja

Mega MisjaDzisiejsze zadanie realizowaliśmy w czytelni szkolnej korzystając z komputerów. Na samym początku dzieci dowiedziały się, że za pomocą odpowiednich programów można przetworzyć zdjęcia, dźwięk, czy grafikę. Korzystając z programu "Mały Malarz" przystąpiły do tworzenia cyfrowej pocztówki. Była to świetna zabawa, a przy tym fajna nauka.

|

Ułóżcie nowe przygody Psotnika

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 24.03.2017

Relacja

Dzisiaj przystąpiliśmy do tworzenia naszych cyfrowych opowieści. Na początku stworzyliśmy obrazkowy plan. Pracując w grupach naradzaliśmy się, jaki początek ma nasza historyjka, jakie rozwinięcie i jak się kończy. W dalszej części zadania za pomocą tabletu stworzyliśmy serię zdjęć tworząc cyfrową historyjkę o czarodzieju. Była to dla nas wspaniała zabawa. Już czekamy na następne przygody :)

|

Nagrajcie audiopamiętnik razem z bliźniakami

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 15.03.2017

Relacja

MegaMisjaZajęcia udały się świetnie. Dzieci bez problemu wymieniły i naśladowały dźwięki jakie nas otaczają np. na ulicy, w kuchni i w zoo. Nie brakowało pomysłów przy podawaniu dźwięków, jakie słyszą w sali lekcyjnej i w szkole. Poznały kilka zasad tworzenia dobrego nagrania. Wykorzystując zdobyty tablet stworzyły nasz "Audiopamiętnik", przy którym świetnie się bawiły. Nasi mali eksperci poradzili sobie zarówno z nagraniami, jaki i z rozszyfrowaniem, jakie dźwięki zostały nagrane.

|

Pomóżcie bliźniakom uratować album dla mamy

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 02.03.2017

Relacja

Od samego początku było wiadomo, że będzie to wyjątkowa "Mega Misja". Dzisiaj odwiedziliśmy bliźniaków w fotograficznym laboratorium, w którym poznaliśmy podstawowe zasady dotyczące robienia dobrych zdjęć. Dowiedzieliśmy się, jak unikać błędów popełnianych najczęściej przez początkujących fotografów. Od dziś już wiemy, co oznaczają pojęcia: kadr, zasada trójpodziału, kompozycja otwarta - zamknięta, symetryczna, asymetryczna, perspektywa ptasia, żabia i na wprost. Nauczyliśmy się, jak odróżniać zdjęcia wykonane prawidłowo od tych z błędami. Na koniec zastosowaliśmy zdobytą wiedzę wykonując zdjęcia z różnych perspektyw. Dziękujemy bliźniakom za wspaniałą lekcję fotografowania.