|

Z POCZĄTKIEM NOWEGO ROKU SZKOLNEGO WYSTARTOWALIŚMY Z PROGRAMEM EDUKACYJNYM „MegaMisja Orange”

MegaMisja to pierwszy w Polsce kompleksowy program edukacji cyfrowej skierowany do świetlic szkolnych. Jego celem jest przygotowanie dzieci w wieku 6-10 lat do bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych i wzbogacenie oferty zajęć świetlicowych.

Przebieg programu oparty jest na fabularyzowanej grze dla dzieci (grywalizacji), która przenosi uczestników do cyfrowego laboratorium i pełnej przygód MegaMisji. Wykonując kolejne zadania, dzieci pomagają bohaterom historii sprawnie poruszać się wśród cyfrowych wynalazków i chronić je przed figlami Psotnika.

Poprzez taką grę edukacyjną dzieci wzmacniają swoje umiejętności cyfrowe i w kolejnych zadaniach uczą się, jakie treści można udostępniać w sieci, jak chronić swoją prywatność i unikać zagrożeń w Internecie, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

MegaMisja stawia na współpracę między dziećmi, twórczą dyskusję w trakcie zajęć i zabawę, która przyspieszy nabywanie cyfrowych kompetencji.

Program będziemy realizować przez 10 miesięcy. Za wykonane zadania otrzymamy punkty, które będą wymieniane na nagrody: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne i gry edukacyjne dla dzieci, które wzbogacają wyposażenie świetlicy.

 

Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania, a Wy trzymajcie za nas kciuki!!!

Nasze poczynania można śledzić na stronie  https://megamisja.pl/