|

Uporządkowanie informacji w Encyklopedii Internetowej

Relacja z zadania

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 07.09.2016

Relacja

 

Mega MisjaPierwsze zadanie za nami! Hura! Na początku dzieci zapoznały się z głównymi bohaterami Julką, Kubą i Psotnikiem, a następnie przeszły do wyzwania jakie przed nimi stało. Już na samym początku zauważyć można było duże zaciekawienie i zaangażowanie dzieci w wykonywanie zadań oraz współpracę między nimi. Sprawiło im to wiele radości. Dzieci dowiedziały się z jakich źródeł można korzystać wyszukując informacje, na co zwrócić uwagę oraz, że warto skorzystać zarówno z pomocy osoby dorosłej, jak i poczytać np. książkę, obejrzeć film, itp. Zajęcia wzbogacone zostały o kolorowankę z żółwikiem dla najmłodszych, a dla starszych o krzyżówkę z hasłem „Źródło informacji” oraz zabawę ruchową pt. „wyścig żółwi”. Po zakończonych już zajęciach dzieci zrobiły nam niespodziankę - spontanicznie zbudowały żółwia z klocków, z czego były bardzo zadowolone i z niecierpliwością czekają na kolejne wyzwanie.

.