Przygotowanie materiału o zdrowej żywności

Relacja z zadania

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 05.10.2016

Relacja

Ostatnie zadanie z obszaru „Korzystanie z informacji” już za nami. Temat dzisiejszego zadania – zdrowa żywność nie był nam obcy i poradziliśmy sobie z nim bez problemu. Dzieci poznały termin „prezentacja” oraz dowiedziały się, że istnieją różne formy prezentacji. Określiły jakie cechy powinna mieć dobra prezentacja. Zgodnie wybrały, że najciekawszą formą prezentacji dla ich wieku jest plakat i prezentacja multimedialna. Następnie przyjrzały się piramidzie „ZDROWEGO ŻYWIENIA” i w grupach przystąpiły do wykonania plakatów. Pełni zaangażowana, pomysłów i współpracy wykonały 4 plakaty, które teraz zdobią naszą gazetkę. Na zakończenie zajęć każda z grup przystąpiła do prezentacji swoich plakatów i obiektywnie oceniliśmy, czy wykonane zostały tak, by były interesujące, zgodne z tematem i przyciągały uwagę.