Opowiedzcie o sobie Psotnikowi

Relacja z zadania

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 17.10.2016

Relacja

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozpakowania paczki, na którą wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. Bardzo za nią dziękujemy:) Dziś uczyliśmy się jak przedstawić się w internecie - co należy o sobie powiedzieć , a o czym nie należy informować rozmówcy. Poznaliśmy znaczenie słów nick i awatar, dzięki którym można zachować anonimowość w internecie. Sporo trudności sprawiło nam zadanie polegające na odgadnięciu, jaka osoba kryje się pod konkretnym nickiem i awatarem. Dzięki dzisiejszym zajęciom wiemy, jak należy zaprezentować się osobom poznanym w internecie oraz w jaki sposób zachować anonimowość. Wiemy, że niektórych informacji pod żadnym pozorem nie należy udzielać obcym. Postaramy się o tym pamiętać dla własnego bezpieczeństwa.