Pomóżcie bliźniakom tworzyć komunikaty

Relacja z zadania

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 26.10.2016

Relacja

Kolejne zadanie już za nami. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, wypowiadały się i prezentowały wypowiedzi w postaci scenek, które wywołały dużo śmiechu i zabawy. Bez problemu wymieniły formy komunikacji z innymi osobami – rozmowa, rozmowa telefoniczna, list, e-mail, smsy. Odpowiadały na pytania jak powinniśmy zwracać się do poszczególnych osób i jakich form grzecznościowych użyć. Zadanie „zasady komunikacji” aktywnie zaangażowało wszystkie grupy, można było zauważyć odrobinę rywalizacji, gdyż każda z grup chciała zdobyć jak największą ilość punktów. Po zakończonych zajęciach dzieci wiedzą , że każda forma komunikacji ma swoje zasady, które należy przestrzegać oraz, że podstawową zasadą obowiązującą wszędzie jest szacunek dla drugiej osoby.