Pomóżmy bliźniakom odróżnić opinie od faktów!

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 30.11.2016

Relacja

Zajęcia rozpoczęliśmy od przyklejenia w naszych albumach kolejnej naklejki z psotnikiem. Wyjaśnione zostały pojęcia „Audiobook”, „Fakty” i „Opinie”. Następnie w ciszy i skupieniu dzieci wysłuchały fragment książki M.Twaina, pt. „Przygody Tomka Sawyera” i wyraziły swoją opinie na temat słuchanego nagrania, postawy Tomka i jego skarbów. Najciekawszym momentem zajęć było szukanie w świetlicy skarbów Tomka, co dla większości z dzieci nie były to żadne skarby, a zbieranina niepotrzebnych rzeczy. Dzieci wiedzą, że każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, przy czym należy zrobić to w taki sposób, aby nie urazić i skrzywdzić tym innych osób. Na koniec zajęć spotkała nas miała niespodzianka. Mogliśmy wybrać imię dla naszego psotnika i od dziś nas świetlicowy psotnik nazywa się „TU – TU”. Pod wpływem emocji i świetnej zabawy powstały nawet rysunki naszego nowego psotnika.