Pomóżcie ochronić Psotnika przed cyberprzestępcą

Świetlica: Szkoła Podstawowa nr 2 im.Jana Brzechwy w Barcinie

Data: 17.01.2017

Relacja

Do dzisiejszych zajęć dzieci podeszły z pełnym profesjonalizmem. Przyniosły cenne, ważne, a przede wszystkim zrobione samodzielnie, według własnego pomysłu przedmioty i prace plastyczne. Z entuzjazmem opowiadały o swoich pracach na forum grupy. Zadanie z zamianą autora danej pracy, wywołało ogromne oburzenie, złość i dyskusję, że tak nie można. Dzieci dowiedziały się, że każdy jest autorem swojej pracy i nikt nie może podpisać się pod cudzą pracą. Wiedzą również w jaki sposób można się dzielić swoją twórczością. Zadanie z odgadnięciem skąd pochodzi dany cytat nie należało do najłatwiejszych, ale i z tym poradziły sobie prawie w 100%. Dzięki tym zajęciom dzieci wzbogaciły swoją wiedzę o kolejne pojęcia - autor, twórca, plagiat, cytat i rozumieją, że posiadają prawo o tym, aby decydować z kim dzielą się swoją twórczością.