|

7 stycznia 2019 roku w auli Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Neofilologii odbyła się część pisemna etapu okręgowego 43 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Wśród zakwalifikowanych osób znalazł się Jakub Dreżewski, uczeń klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie. Mimo trudnego testu językowego składającego się z zadań leksykalno- gramatycznych z elementami kultury krajów obszaru anglojęzycznego, Jakub uzyskał odpowiednią ilość punktów, aby przejść do kolejnego etapu- części pisemnej. 28 stycznia 2019 roku odbyły się eliminacje ustne, podczas których Kuba uzyskał 9 na możliwych 10 punktów i znalazł się na liście 25 najlepszych uczniów z Okręgu Gdańskiego, czyli trzech województw- kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Opiekunem merytorycznym Jakuba jest pani Katarzyna Wachowska. Gratulujemy sukcesu!

|

Niezmiernie miło jest mi poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczniów w zmaganiach w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Tym razem najwyższe laury osiągnęli w konkursie z Informatyki uczniowie z klasy 3 d gimnazjum Jan Dżażdżyński i Michał Wojtkowiak. Obaj chłopcy to wielcy pasjonaci Informatyki. Michał i Janek programują w C++, C# i Pythonie. Ich wiedza i umiejętności dalece wybiegają poza podstawę programową. Gdy z panem Jackiem Grobelniakiem, który uczył chłopców w klasie I gratulowaliśmy im osiągniętego sukcesu, zgodnie wszyscy stwierdziliśmy, że Informatyka na tak wysokim poziomie to połączenie świetnej znajomości języka angielskiego oraz matematyki. Do tego wielka pasja i chęć pokonywania nowych wyzwań. Uczę obu naszych Laureatów od września tego roku, jestem pod wielkim wrażeniem ich wielkiej pasji do Informatyki i pracowitości. Z równym zapałem Janek i Michał tworzą bardzo skomplikowane projekty w różnych językach programowania jak i zwykłe zadania w programach, które poznajemy z całą klasa na lekcjach Informatyki. Uczymy się od siebie nawzajem, a chłopcy podczas lekcji chętnie dzielą się swoją wiedzą, zachowując się przy tym niezwykle skromnie i życzliwie. Janku i Michale, nie wiem jaką drogę wybierzecie w życiu, wiem, że Wasza pasja, inteligencja i upór w dążeniu do celu pomogą Wam w osiągnięciu najbardziej wyśnionych celów i marzeń. Jestem pewna, że jeszcze nie raz usłyszymy o Waszych sukcesach i życzę Wam tego z całego serca. Dolina Krzemowa czeka J

Sylwia Gwizdała

|

W dniu 10.03.2019 roku w Chełmnie odbył się III WTK Skrzatek . ULKS / Bosir Barcin do zawodów przystąpił w następującym składzie: Zuzanna Kwaśniewska, Julia Ratajczak, Vanessa Fidala i Zofia Ratajczak. Łącznie w zawodach wystartowało 17 chłopców oraz 22 dziewczynki. Zawody były rozgrywane systemem rosyjskim. Po czterogodzinnej rywalizacji klasyfikacja końcowa naszych Skrzatek wyglądała następująco:

Zofia Ratajczak zdobyła 9 miejsce.

Vanessa Fidala zdobyła 5 miejsce

Julia Ratajczak zdobyła 4 miejsce

Zuzanna Kwaśniewska zdobyła I w miejsce w tie braku rewanżując się tym samym zawodniczce inowrocławskiej Noteci za ostatnią porażkę w finale! Brawo!

Wyniki turnieju Skrzatek pokazują, że tenis stołowy w Barcinie stoi na bardzo wysokim poziomie. Trenerem niezmiennie jest pan Wojciech Kowal.

 

Paweł Kwaśniewski

|

MichałMiło mi poinformować, że uczeń klasy III d gim, w której prowadzę lekcje chemii, MICHAŁ WOJTKOWIAK, zdobył kolejny tytuł LAUREATA – tym razem LAUREATA KONKURSU KURATORA Z CHEMII. Mimo, że na pierwszy rzut oka trudno mi oszacować z jaką osobą mam do czynienia, szybko zauważyłam, że to chłopak z dużą pasją, zaangażowaniem, ambicjami i możliwościami . Po pewnym czasie nazywałam go po cichu GOŚCIEM, GENIUSZEM, ZDOLNIACHĄ. No i się nie pomyliłam. W jednym z czasopism przeczytałam, że GENIUSZY charakteryzuje; WYTRWAŁOŚĆ I UPÓR, UMIEJĘTNOŚĆ PRZEKAZYWANIA MYŚLI, NIE UNIKANIE BŁĘDÓW, ŁĄCZENIE FAKTÓW. Te cechy przeplatały się u Michała podczas lekcji i przygotowań do zmagań konkursowych. Bez problemu pokonywał kolejne etapy konkursu. Teraz może cieszyć się sukcesem i płynącymi z niego profitami: 100% punktów na teście gimnazjalnym z części przyrodniczej, wolnym wstępem do wymarzonej szkoły średniej. Chcę podkreślić, że Michał osiągnął ten sukces dzięki swojej ciężkiej pracy, co zgadza się ze słowami Thomasa Edisona: GENIUSZ TO 1% INSPIRACJI I 99% POTU.

Michał, jeszcze raz gratuluję Tobie wszystkich Twoich osiągnięć, myślę jednak, że to nie koniec Twoich konkursowych sukcesów J POWODZENIA!

Agata Wojciechowska

|

WeronikaStare powiedzenie, ale prawdziwe. Miło mi poinformować, że Weronika Forgiel, uczennica III d gimnazjum, w roku szkolnym 2018/2019 została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Zmagania zakończyły się 21.02.2019r. Nasza uczennica znalazła się w gronie około 140 osób, które w Toruniu walczyły o jak najlepsze wyniki. Dzięki swej pracy Weronika osiągnęła wymagany poziom, który pozwolił jej zdobyć tytuł laureatki. Dodam, że jako jedyna z powiatu żnińskiego. Dzięki temu nie będzie musiała pisać egzaminu gimnazjalnego z historii, już ma zagwarantowane 100 %. Weroniko, jeszcze raz wielkie gratulacje! Cieszę się, że mogłam choć trochę pomóc Tobie w osiągnięciu tego sukcesu.

Ewa Gościńska

|

KUBANasza szkoła ma kolejny powód do wielkiej radości i dumy, a jest nim sukces bardzo utalentowanego i pełnego pasji ucznia klasy 7b, Jakuba Balcera, który sięgnął po zaszczytny tytuł finalisty Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego. Wielomiesięczna, ciężka praca, zaangażowanie i wytrwałość Kuby zostały nagrodzone. Kuratoryjny konkurs przedmiotowy to sprawdzian wiedzy na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowym powodem do radości jest fakt, że w tym roku szkolnym w całym powiecie żnińskim żaden inny uczeń szkoły podstawowej nie osiągnął takiego sukcesu. Jestem przekonana, że Kuba zdobył potrzebne doświadczenie i wiedzę, które zaprocentują zdobyciem tytułu laureata w kolejnej edycji konkursu. Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Joanna Boguszewska

|

MichałMichał Wojtkowiak z Zespołu Szkół w Barcinie został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Języka angielskiego. To bardzo duże osiągnięcie, ponieważ aby nim zostać trzeba uzyskać 90% punktów możliwych do zdobycia na 3 etapie konkursu w województwie. Finał odbył się 16 lutego w Bydgoszczy. Etap końcowy składał się z dwóch części-pisemnej i ustnej. Michał wykazał się bardzo dobrą znajomością gramatyki języka angielskiego, wiedzą o krajach anglojęzycznych, umiejętnością mówienia. Dzięki temu sukcesowi będzie on zwolniony z końcowego egzaminu z języka angielskiego. Opiekunem metodycznym Michała jest pani Alicja Huszcza. Jest on również stypendystą projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”.

|

Sukcesem rozpoczęli szkolni modelarze sezon 2019. W dniach 23 – 24 lutego prace naszych modelarzy brały udział w IV Międzynarodowym Konkursie – Wystawie o Puchar Burmistrza Konstantynowa Łódzkiego.

Antoni Czyżewski zdobył w swojej kategorii samolotów plastikowych I miejsce i złoty medal, a Filip Jaskot wyróżnienie w kategorii figurek kartonowych.

Michał Szaforz

|

Jesienią 2018 roku KPCN w Toruniu ogłosił wojewódzki konkurs na grę planszową „100 lat mojej małej i dużej Ojczyzny”. Konkurs odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Kuratora Oświaty. Celem konkursu było promowanie idei gier planszowych jako wartościowego rozwijania umiejętności kluczowych oraz ciekawego spędzania czasu wolnego w grupie rówieśniczej oraz rodzinie, rozwijanie umiejętności konstruowania gier i pracy zespołowej. Zadaniem konkursu było również promowanie wartości patriotycznych oraz promowanie regionu kujawsko – pomorskiego. Pięcioro uczniów z klasy II b wraz z wychowawczynią podjęli próbę skonstruowania gry. W grudniu grupa dzieci zajęła się zbieraniem materiałów: układała pytania dotyczące naszego kraju i regionu, zbierała ilustracje, wymyślała zadania. Ogromnym wsparciem byli dla nas Państwo Niesyn. Pani Ania poddała nam pomysł gry, wspierała nas radą i pomocą. Pan Marcin wykonał dla nas ruchomy wskaźnik. Dzieci musiały wymyśleć warianty gry. Opisaniem gry i opracowaniem metodycznym zajęła się wychowawczyni. Pod koniec grudnia przekazaliśmy grę do organizatorów i z niecierpliwością czekaliśmy na wyniki. W lutym otrzymaliśmy zaproszenie na konferencję podsumowującą konkurs. 20 lutego grupa dzieci wraz ze swoją panią udała się do Torunia. W tak ważnym dla nas momencie nie mogło zabraknąć Dyrektor szkoły Pani Marzeny Wolskiej, która towarzyszyła nam w uroczystości. Miło nam poinformować, że znaleźliśmy się w gronie nagrodzonych prac. Mali twórcy otrzymali imienne dyplomy i książki. Dzieci bardzo cieszyły się, że pracę którą włożyły w wykonanie gry doceniło jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele KPCN-u, Kuratorium Oświaty oraz Urzędu Marszałkowskiego. Mieliśmy również zaszczyt wykonania wspólnej fotografii z Panią Kurator Oświaty Marią Mazurkiewicz. Wielkie podziękowania należą się Rodzicom dzieci, którzy pozwolili nam na realizację przedsięwzięcia. Największe brawa należą się jednak małym twórcom. Klasę w konkursie reprezentowali: Natalia Abramowska, Laura Hemmerling, Nadia Smyk, Paweł Niesyn, Szymon Wardęcki. Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów w podobnych lub innych konkursach.

ZASADY GRY „ Azymut na Polskę” 

                                                                       Wychowawczyni kl. II b Renata Dziurzyńska

|

Konkurs historyczny.27 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Wandy Dobaczewskiej w Gąsawie odbył się konkurs historyczny „Leszek Biały i okres rozbicia dzielnicowego w Polsce 1138 – 1320”. W konkursie brali udział uczniowie z terenu Powiatu Żnińskiego. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice, które uzyskały następujące wyniki:

Julia Kluczewska kl. VII c – I miejsce;

Hanna Pawlesa kl. VIII c – wyróżnienie;

Nina Tomiczak kl. VIII c – dyplom za udział.

Do konkursu uczennice przygotowywała p. Renata Szaforz.