tenis

W dniu 27.03.2019 roku odbyła się XX kolejka ligi młodzieżowej w tenisie stołowym. BOSIR/ULKS Barcin podejmował IKTS NOTEĆ Inowrocław. Barcińskie skrzatki grały w składzie: Zofia Ratajczak, Julia Ratajczak, Vanessa Fidala i Zuzanna Kwaśniewska. Są to uczennice ZS Barcin. W dzisiejszym meczu zdarzyła się niecodzienna sytuacja. Trzy barcińskie zawodniczki pokonały gładko aktualną liderkę Wojewódzkich Turniejów Kwalifikacyjnych skrzatek z Inowrocławia co można uznać za ogromny sukces naszych dziewczyn! Tylko przegrane gry deblowe zadecydowały o końcowej porażce BOSIR/ULKS Barcin 8 do 10. Trener: Wojciech Kowal.

Paweł Kwaśniewski

Konkurs Mitologiczny28 marca 2019 r. odbył się VI Międzyszkolny Turniej Mitologiczny. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy o źródłach kultury europejskiej oraz aktywizacja społeczności uczniowskiej szkół podstawowych regionu Pałuk. W tym roku szkolnym w konkursie brali udział uczniowie z siedmiu szkół podstawowych, w sumie 28 osób. Poziom wiedzy był bardzo wysoki. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością mitologii greckiej i rzymskiej.

Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów:

Zofia Nowak, kl. 5 c

Aleksander Polak, kl. 5 c - Grand Prix

Marcel Wojciechowski, kl. 5 d

Huber Puzio, kl. 6 b

Główną nagrodę stanowił Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Lubostroniu, którą otrzymał nasz uczeń Aleksander Polak z klasy 5 c. Serdecznie gratuluję mu nagrody oraz bardzo dziękuję za udział w konkursie i zaangażowanie wymienionym uczniom.

Do konkursu przygotowała uczniów i opiekowała się Renata Szaforz

medale Dnia 24.03.2019 roku w Laskowicach rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego wśród Kadetek i Juniorek w tenisie stołowym. Wśród startujących można było zobaczyć reprezentantki BOSiR ULKS Barcin - Julię Łącką, Weronikę Kaczmarek Sarę Wachowską oraz Nadię Czerwińską. Pierwsza para  - Łącka/Kaczmarek - zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji Juniorek. Kolejna natomiast Wachowska/Czerwińska - wywalczyła również trzecie miejsce, z tym że w kategorii wiekowej Kadetek. Podopiecznym Wojciecha Kowala, jak i jemu samemu, serdecznie gratulujemy, a także życzymy powodzenia w dalszych startach!

Damian Kaśków

http://www.bosir-barcin.pl/aktualnosci1/item/1469-dwa-brazowe-medale-w-laskowicach

„Człowiek ma w życiu albo wymówki, albo wyniki” - my - 28 marca świętowaliśmy właśnie wyniki. W tym dniu grupa uczniów – LAUREATÓW wraz z nauczycielami udała się do Bydgoszczy na uroczystą galę podsumowującą Przedmiotowe Konkursy Kuratora w roku szkolnym 2018/2019. Spotkanie odbyło się w auli Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Na każdego z uczestników czekało imienne miejsce. Jako pierwszy z naszej grupy gratulacje od Kujawsko – Pomorskiego Kuratora otrzymał Michał Wojtkowiak, nasz 4-krotny laureat (chemia, fizyka, informatyka, język angielski). Michał wystąpił jako jeden z kilku uczniów naszego terenu, którzy zdobyli laury w największej liczbie przedmiotów. Potem wyczytywana była Patrycja Królczewska (fizyka), Weronika Forgiel (historia), Janek Dżażdżyński (informatyka). Każdy z uczniów otrzymał pamiątkową statuetkę, zaświadczenie zdobycia laurów i gromkie brawa od przybyłych na galę. Przypomnę, że każdy laureat ma pierwszeństwo przyjęcia do wymarzonej szkoły i klasy. Imprezę uświetnił występ młodzieżowego kwintetu gitarowego. Po uhonorowaniu uczniów Kurator zaprosił na scenę nauczycieli – opiekunów laureatów. I tu, również w kolejności nauczanych przedmiotów, proszeni do gratulacji byli: p. Agata Wojciechowska (chemia), p .Jolanta Lubecka-Grobelna (fizyka), p. Ewa Gościńska (historia), p. Sylwia Gwizdała (informatyka), p. Alicja Huszcza (język angielski). Ze względu na dużą liczbę uczniów i nauczycieli (gimnazja i szkoły podstawowe) gala trwała ponad trzy godziny. Po wyjściu czekały na nas ciepłe napoje, kolorowe kanapki i słodycze. W radosnych nastrojach, z pisemnym potwierdzeniem sukcesów, wróciliśmy do Barcina.

Agata Wojciechowska

7 marca w Toruniu odbył się etap wojewódzki Przedmiotowego Konkursu z Fizyki. Z wielką radością informujemy, że Patrycja Królczewska i Michał Wojtkowiak uzyskali tytuł laureata., a Natalia Jakubczyk tytuł finalisty. Wszyscy przygotowywali się do tego dnia z dużym zaangażowaniem. Konkurs był bardzo trudny. Na etapie wojewódzkim nie było, poza naszą trójką, nikogo z całej okolicy.

Patrycjo, Natalio, Michale, jesteśmy z Was bardzo dumni! Życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                              opiekun Jolanta Lubecka - Grobelna

22 marca 2019 r. trzynaścioro uczniów naszej szkoły pojechało do Żnińskiego Domu Kultury. Tam odbył się konkurs wokalny - powiatowe eliminacje 25. KUJAWSKO-POMORSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI  "AWANS' 19". W przedsięwzięciu wzięło udział 61 solistów, 1 duet, 1 trio, a także 3 zespoły wokalne.Występy oceniało jury w składzie: Roman Fieberg, Anna Plewa, Piotr Pryka. W grupie wiekowej 7 - 9 lat sukces odniosły trzy uczennice reprezentujące naszą szkołę: drugie miejsce zajęła Amelia Bolińska z kl.3a, trzecie - Zuzanna Kwaśniewska z kl. 2c, a wyróżnienie zdobyła Lena Nawrocka z kl.1c.

Dziewczynkom serdecznie gratulujemy!!!

7 stycznia 2019 roku w auli Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Neofilologii odbyła się część pisemna etapu okręgowego 43 Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego. Wśród zakwalifikowanych osób znalazł się Jakub Dreżewski, uczeń klasy 2 Liceum Ogólnokształcącego w Barcinie. Mimo trudnego testu językowego składającego się z zadań leksykalno- gramatycznych z elementami kultury krajów obszaru anglojęzycznego, Jakub uzyskał odpowiednią ilość punktów, aby przejść do kolejnego etapu- części pisemnej. 28 stycznia 2019 roku odbyły się eliminacje ustne, podczas których Kuba uzyskał 9 na możliwych 10 punktów i znalazł się na liście 25 najlepszych uczniów z Okręgu Gdańskiego, czyli trzech województw- kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Opiekunem merytorycznym Jakuba jest pani Katarzyna Wachowska. Gratulujemy sukcesu!

Laureaci

Niezmiernie miło jest mi poinformować o kolejnym sukcesie naszych uczniów w zmaganiach w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych. Tym razem najwyższe laury osiągnęli w konkursie z Informatyki uczniowie z klasy 3 d gimnazjum Jan Dżażdżyński i Michał Wojtkowiak. Obaj chłopcy to wielcy pasjonaci Informatyki. Michał i Janek programują w C++, C# i Pythonie. Ich wiedza i umiejętności dalece wybiegają poza podstawę programową. Gdy z panem Jackiem Grobelniakiem, który uczył chłopców w klasie I gratulowaliśmy im osiągniętego sukcesu, zgodnie wszyscy stwierdziliśmy, że Informatyka na tak wysokim poziomie to połączenie świetnej znajomości języka angielskiego oraz matematyki. Do tego wielka pasja i chęć pokonywania nowych wyzwań. Uczę obu naszych Laureatów od września tego roku, jestem pod wielkim wrażeniem ich wielkiej pasji do Informatyki i pracowitości. Z równym zapałem Janek i Michał tworzą bardzo skomplikowane projekty w różnych językach programowania jak i zwykłe zadania w programach, które poznajemy z całą klasa na lekcjach Informatyki. Uczymy się od siebie nawzajem, a chłopcy podczas lekcji chętnie dzielą się swoją wiedzą, zachowując się przy tym niezwykle skromnie i życzliwie. Janku i Michale, nie wiem jaką drogę wybierzecie w życiu, wiem, że Wasza pasja, inteligencja i upór w dążeniu do celu pomogą Wam w osiągnięciu najbardziej wyśnionych celów i marzeń. Jestem pewna, że jeszcze nie raz usłyszymy o Waszych sukcesach i życzę Wam tego z całego serca. Dolina Krzemowa czeka J

Sylwia Gwizdała

W dniu 10.03.2019 roku w Chełmnie odbył się III WTK Skrzatek . ULKS / Bosir Barcin do zawodów przystąpił w następującym składzie: Zuzanna Kwaśniewska, Julia Ratajczak, Vanessa Fidala i Zofia Ratajczak. Łącznie w zawodach wystartowało 17 chłopców oraz 22 dziewczynki. Zawody były rozgrywane systemem rosyjskim. Po czterogodzinnej rywalizacji klasyfikacja końcowa naszych Skrzatek wyglądała następująco:

Zofia Ratajczak zdobyła 9 miejsce.

Vanessa Fidala zdobyła 5 miejsce

Julia Ratajczak zdobyła 4 miejsce

Zuzanna Kwaśniewska zdobyła I w miejsce w tie braku rewanżując się tym samym zawodniczce inowrocławskiej Noteci za ostatnią porażkę w finale! Brawo!

Wyniki turnieju Skrzatek pokazują, że tenis stołowy w Barcinie stoi na bardzo wysokim poziomie. Trenerem niezmiennie jest pan Wojciech Kowal.

 

Paweł Kwaśniewski

MichałMiło mi poinformować, że uczeń klasy III d gim, w której prowadzę lekcje chemii, MICHAŁ WOJTKOWIAK, zdobył kolejny tytuł LAUREATA – tym razem LAUREATA KONKURSU KURATORA Z CHEMII. Mimo, że na pierwszy rzut oka trudno mi oszacować z jaką osobą mam do czynienia, szybko zauważyłam, że to chłopak z dużą pasją, zaangażowaniem, ambicjami i możliwościami . Po pewnym czasie nazywałam go po cichu GOŚCIEM, GENIUSZEM, ZDOLNIACHĄ. No i się nie pomyliłam. W jednym z czasopism przeczytałam, że GENIUSZY charakteryzuje; WYTRWAŁOŚĆ I UPÓR, UMIEJĘTNOŚĆ PRZEKAZYWANIA MYŚLI, NIE UNIKANIE BŁĘDÓW, ŁĄCZENIE FAKTÓW. Te cechy przeplatały się u Michała podczas lekcji i przygotowań do zmagań konkursowych. Bez problemu pokonywał kolejne etapy konkursu. Teraz może cieszyć się sukcesem i płynącymi z niego profitami: 100% punktów na teście gimnazjalnym z części przyrodniczej, wolnym wstępem do wymarzonej szkoły średniej. Chcę podkreślić, że Michał osiągnął ten sukces dzięki swojej ciężkiej pracy, co zgadza się ze słowami Thomasa Edisona: GENIUSZ TO 1% INSPIRACJI I 99% POTU.

Michał, jeszcze raz gratuluję Tobie wszystkich Twoich osiągnięć, myślę jednak, że to nie koniec Twoich konkursowych sukcesów J POWODZENIA!

Agata Wojciechowska